Zeman přivítal diplomaty. Na schůzku s ním se těší i Barroso

22.02.2013 17:28

Předseda Evropské komise José Barroso má velký zájem se co nejdříve setkat s budoucím českým prezidentem Milošem Zemanem. Novinářům to po jednání se zvolenou hlavou státu řekl eurokomisař pro rozšíření Štefan Füle. Zpět do Bruselu prý odjíždí "s některými pozitivními vzkazy" od Zemana.

Zeman přivítal diplomaty. Na schůzku s ním se těší i Barroso
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republiky

"Pan předseda Barroso je velmi zainteresován na tom, aby došlo k co nejdřívější schůzce s panem prezidentem Zemanem," řekl po schůzce Füle. Eurokomisař prý Zemanovi přivezl od Barrosa osobní vzkazy a pozvání. "Bavili jsme se s panem prezidentem, jak na ně reagovat," řekl bez dalších podrobností.

Zeman po svém zvolení pozval Barrosa na Hrad, aby společně vyvěsili vlajku Evropské unie. Zástavu EU nad svým sídlem vytrvale odmítal končící prezident Václav Klaus, který je známým kritikem unie.

Po Fülem Zeman přijal francouzského ambasadora. S Lévym jednal o situaci v Evropě a ekonomických tématech. Zmínili také dostavbu Temelína, z níž byla vyloučena francouzská Areva. Podle Lévyho toho společnost lituje. "Hovořili jsme i o operaci v africkém Mali a tom, jak je důležité bojovat proti terorismu," dodal Lévy. Češi do Mali vysílají vlastní vojenský tým, který bude střežit velitelství v hlavním městě Bamaku, kde působí francouzské ozbrojené síly. Zeman podle Lévyho v budoucnu navštíví Francii. O konkrétním datu však s budoucím prezidentem nehovořil. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

16:02 „Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

Po sociálních sítích koluje obrázek s jednoduchým návodem, jak zabít premiéra Andreje Babiše. Obráze…