Zeman pro PL vyzval Schwarzenberga, ať ubytuje uprchlíky na Orlíku: Jeho zámek má dostatek pokojů

05.11.2015 14:07

Šéf TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg se koncem října na kongresu Evropské lidové strany v Madridu setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a blahopřál jí k odvaze. Prezident Zeman mu přes ParlamentníListy.cz vzkázal, ať uprchlíky ubytuje na svém zámku. A prozradil také, co by Merkelové řekl on sám.

Zeman pro PL vyzval Schwarzenberga, ať ubytuje uprchlíky na Orlíku: Jeho zámek má dostatek pokojů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Německo před nedlouhým časem ústy své spolkové kancléřky Angely Merkelové otevřelo brány syrským uprchlíkům. To spustilo ještě silnější proud migrantů do Evropy, z nichž mnozí se údajně za Syřany jen vydávali.

Přestože v samotném Německu stále více sílí nálady proti postupu kancléřky Merkelové, český exministr zahraničí jí za vstřícnou politiku k migrantům gratuloval. TOP 09 na svém facebookovém profilu zveřejnila fotografii, na které Karel Schwarzenberg během kongresu Evropské lidové strany v Madridu hovoří právě s Merkelovou.

„O čem se baví Karel Schwarzenberg a Angela Merkelová? ‚Paní kancléřce jsem blahopřál k její odvaze,‘ prozrazuje útržek z hovoru náš předseda“. Tato věta se objevila na oficiální facebookové prezentaci TOP 09.

ParlamentníListy.cz to během rozhovoru řekly prezidentu Miloši Zemanovi. „Pokud jde o Karla Schwarzenberga, myslím si, že zámek na Orlíku má dostatek pokojů pro umístění některých uprchlíků, a těším se, až je tam umístí,“ zareagoval na to Zeman.

A co by český prezident sám řekl německé kancléřce, pokud by se nyní setkali? „Řekl bych jí, že před několika málo lety prohlásila, že multikulturalismus je mrtev, a že nevidím důvod, proč změnila svůj názor,“ dodal při rozmluvě s redaktorem ParlamentníchListů.cz

Mnohem více se dozvíte v obsáhlém rozhovoru prezidenta republiky Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz ZDE. Prezident v něm hovoří například o žalobách uprchlíků na Německo i Česko, o překrucování historie v souvislosti s Mnichovskou dohodou, blíže vysvětluje důvod, proč vyznamenal Miroslava Tomana, nebo komentuje způsob, jakým se proti němu letos chystají demonstrovat na Národní třídě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

16:16 Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl, že šéf hnutí ANO a současný premiér Andrej Babiš (ANO) se…