Dohoda se má týkat formálního vydání některých nemovitostí katolické církvi a následné směně za jiné v areálu Hradu. Církev už podala žádosti o vydání devíti objektů; podle informací by po směně mohla mít k dispozici asi třetinu původně vyžadovaných nemovitostí.
Církve mohou podle dřívějších informací žádat o navrácení majetku do 2. ledna
S tím, že by se měly podle zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi vydávat jakékoli budovy na Hradě, nesouhlasí ČSSD, je to kromě revize výše finančních náhrad další požadavek, který strana uplatňuje při nově otevřených jednáních se zástupci církví i při jednáních o nové vládě. "Sociální demokracie žádá Správu Pražského hradu, aby zveřejnila detaily jednání o připravované výměně objektů Hradu, které si církev v rámci restitucí nárokuje. ČSSD trvá na tom, aby tyto objekty zůstaly nadále v majetku státu," uvedla dnes v tiskové zprávě místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




