Zeman se na Slovensku sejde s prezidentem i s premiérem

05.04.2018 6:13

Se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou a s novým slovenským premiérem Peterem Pellegrinim se dnes sejde prezident Miloš Zeman, který ve středu přiletěl na třídenní návštěvu Slovenska. Schůzky se uskuteční na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách, upozornila ČTK.

Zeman se na Slovensku sejde s prezidentem i s premiérem
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD.

Zeman zavítal na Slovensko dva týdny po jmenování Pellegriniho kabinetu, ve kterém zůstala většina ministrů předchozí vlády premiéra Roberta Fica. Nejdéle sloužící slovenský premiér podal v polovině března demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.

Nynější návštěva je první zahraniční cestou Zemana v jeho druhém prezidentském mandátu. Hlavní část programu je naplánována právě na dnešek. Dopoledne se Zeman sejde s Kiskou, později odpoledne pak přijme Pellegriniho.

Na schůzce ve Vysokých Tatrách se, v případě Zemanova úspěchu v prezidentských volbách, prezidenti Česka a Slovenska domluvili loni, když český státník na závěr svého prvního funkčního období přijel do Bratislavy.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

6:49 Obsadí cizí dům, zfetují se tam, že by nepoznali matku. Potěš pánbů, až převezmou otěže této země, obává se Ivan Vyskočil. A má vzpomínku na Palacha, která mnohé naštve...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Chtěl bych slyšet řev onoho pana Putny, kdyby obsadili jeho byt ne…