Zeman si neprohlédl výstavu Václava Havla, hlásil divákům ČT pobouřený Bohumil Vostal. Hned jak ho pustili do vysílání

10.10.2017 16:06

Zpravodaj České televize Bohumil Vostal se vyjádřil k vystoupení prezidenta Miloše Zemana v Radě Evropy. Upozornil na fakt, že prezident dosud nenavštívil ve Štrasburku výstavu věnovanou Václavu Havlovi.

Zeman si neprohlédl výstavu Václava Havla, hlásil divákům ČT pobouřený Bohumil Vostal. Hned jak ho pustili do vysílání
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Prezident Miloš Zeman zavítal do Štrasburku a promluvil zde na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Zpravodaj České televize poukázal na několik tezí, které prezident pronesl. Hned na úvod však upozornil na fakt, že prezident Zeman vynechal výstavu, která se ve Štrasburku konala na počest prvního českého prezidenta Václava Havla.

„Ve 12 hodin bude @CT24zive vysílat živě projev prezidenta M. Zemana v Radě Evropy ve Štrasburku. Po příchodu si neprohlédl výstavu V. Havla,“ napsal Bohumil Vostal na sociální síti Twitter.

„Uvidíte výstavu Václava Havla?“ zeptal se zpravodaj poté, co Zeman ukončil svůj projev na půdě shromáždění. „Nevím,“ odvětil český prezident.

 

 

Poté poukázal na to, že prezident Zeman značnou část svého projevu věnoval odsouzení evropských sankcí vůči Rusku. Vostal také připomněl, že český prezident srovnal případy Kosova a Krymu a podotkl, že v případě těchto dvou území Evropa měří dvojím metrem. Nakonec upozornil na větu Miloše Zemana, kde si český prezident pochvaloval, že už ho nechrání jen jeho vlastní bodyguardi, ale také jeho žena, která nosí zbraň. 

Sám Zeman poukázal také na to, že v roce 1999 mluvil na Radě Evropy ještě jako premiér a byl vůbec prvním a zatím také posledním premiérem, který na půdě této instituce promluvil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

19:17 Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

Iniciativa Chcípl PES chce z některých hospod udělat politické buňky a vytvořit tak prostor k jejich…