Zeman školil redaktora ČT a vyslal ošklivý vzkaz senátorům, co „zařízli“ Gerlocha

21. 3. 2019 16:53

O půl čtvrté odpoledne prezident Miloš Zeman uzavřel svou návštěvu Karlovarského kraje. Hejtmance Mračkové-Vildumetzové (ANO) poděkoval za skvěle zvládnutou organizaci cesty. Neodpustil si pár kousavých poznámek jak proti aktivistům, kteří házeli květiny do koše, i redaktorovi České televize, tak i proti senátorům, kteří smetli ze stolu kandidaturu Aleše Gerlocha na ústavního soudce.

Zeman školil redaktora ČT a vyslal ošklivý vzkaz senátorům, co „zařízli“ Gerlocha
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman v Karlovarském kraji
reklama

Podle hejtmanky byla pro Zemana zaplněná náměstí tím největším dárkem. „Pane prezidente, vaše návštěva v kraji byla obohacující. Vaše bonmoty a postřehy a především váš přehled je pro mne ohromující,“ vychvalovala Miloše Zemana dáma. Občané si prezidenta rádi poslechli.

Zeman poděkoval političce za zorganizování cesty. Při cestě do kraje dospěl prezident k závěru, že na dálnici D6 už mohlo být odvedeno podstatně více práce. Ale je rád, že se na této dálnici pracuje alespoň v některých úsecích.

Stranou jeho pozornosti nezůstala ani těžba uhlí v kraji. Zeman zopakoval, že by se uhlí mělo těžit dál, především kvůli tomu, že Němci hodlají stále více spoléhat na zelenou energii. „Jsem přesvědčen, že obnovitelné zdroje jsou tak trochu módní bublina, a argumentuji především tím, že jsou výrazně dotovány,“ podotkl prezident. Využití českého přírodního bohatství považuje Zeman za rozumné a normální.

Dotkl se i tématu plných náměstí. „Vy už jste zmínila plná náměstí. Já bych ještě doplnil, že nebyla ani jedna jediná červená karta. Zřejmě to ten spolek Kaputin, který se vyznačuje házením kytic do košů, přestalo bavit nebo je to sem z Prahy daleko,“ pravil Zeman.

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11328 lidí

Pár slov věnoval také skutečnosti, že senátoři odmítli do Ústavního soudu zvolit profesora Právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha. „(Předseda Sněmovny) Radek Vondráček (ANO) prohlásil, že i kdybych navrhl Ježíše Krista, tak při dnešním složení Senátu neprojde. Pokud si opoziční kluby prožily pětiminutovku své hérostratovské slávy, tak neuškodili mně, ale uškodili především Ústavnímu soudu, který mohl mít skvělého právníka. Mimochodem, už v roce 2006 byl právníkem roku,“ připomněl Gerlochův úspěch.

Hérostratus byl efézským občanem, který se chtěl proslavit v dobách antických. Nesnažil se však zviditelnit dobrými skutky, nýbrž svými zločiny. Použitím tohoto příměru dal tedy prezident jasně najevo, co si o opozičních senátorech myslí. Senátorům za vládní strany ČSSD a ANO poděkoval, že pro Gerlocha hlasovali.

Neurazí se však a bude přemýšlet, koho navrhne místo Gerlocha, byť si je prý vědom toho, že málokdo je tak erudovaný v oblasti ústavního práva jako Gerloch.

Nakonec se vyjadřoval i k ostré turecké reakci na jeho slova, že země půlměsíce je v podstatě spojencem teroristického Islámského státu. Redaktor České televize chtěl slyšet, jak Zeman zareaguje na to, že se turecká strana proti výroku ostře ohradila. A Zeman zareagoval po svém.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Pane redaktore, já nepochybuji o tom, že vaše informovanost je tak hluboká, že dosáhne do roku 2015. Pokud je tomu tak, tak byste měl vědět, že existovalo společné stanovisko dvou zemí – Spojených států amerických a Ruské federace. A toto společné stanovisko konstatovalo, že Turecko obchoduje s Islámským státem a odebírá od něho za zvýhodněnou cenu ropné produkty,“ uvedl Zeman. Prý jen poukázal na tento fakt a proti faktům se podle jeho názoru protestovat nemá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

13:46 Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

Karvinsko a odhalený počet případů koronaviru v něm budí strach nejen v Česku, ale i v zahraničí, na…