Zeman učůrává, psal kdysi psycholog. Teď už podle něj není schopen vykonávat úřad

08.09.2019 15:55

Psycholog Bohumil Sláma před dvěma lety napsal, že si „Miloš Zeman ‚učurává‘ stále častěji a stále víc“. Měl na mysli inkontinenci zlých myšlenek. Napsal tehdy, že je to člověk, který se většinu života choval jako velký egoista a s postupujícím věkem se jeho negativní vlastnosti prohlubují. Po dvou letech se k úvahám o osobnosti Miloše Zemana vrátil. Prý nechtěl, ale musel...

Zeman učůrává, psal kdysi psycholog. Teď už podle něj není schopen vykonávat úřad
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve vysílání ČT24.

Na blogu na serveru Aktuálně.cz psycholog Bohumil Sláma poznamenal, že ve spojitosti s prezidentem Zemanem dospěl k pocitu marnosti. Ale když někdejší člen vlády Jan Kalvoda na serveru Seznam Zprávy.cz všem voličům připomněl, že je možné prezidenta zbavit úřadu, pokud není způsobilý k jeho zastávání, Sláma se rozhodl svým spoluobčanům stručně a jasně vyložit, proč už Zeman rozhodně není způsobilý k vykonávání  povinností hlavy státu a je třeba ho funkce zbavit.

Dnes mohu s plnou profesionální zodpovědností říci, že vlivem demence se v jeho již rozpadlé osobnosti plně vynořilo zlo, které dříve víceméně dokázal udržet na uzdě. Nemusím uvádět výčet všech jeho projevů, jen tvrdím, že tím, jak nás tlačí do chřtánu Ruska a Číny, je vlastizrádcem, tj. zločincem,“ zdůraznil Sláma.

Vrátil se tak k tématu, které rozvíjel už před lety, naposledy před dvěma roky, kdy konstatoval, že na povrch prosakuje to nedobré v Miloši Zemanovi.

Dobře je to vyjádřeno v pohádkách: kdo byl po většinu svého života převážně dobrým člověkem, stává se hodným dědečkem či laskavou babičkou; kdo byl charakterově problémový, stává se zlým dědkem nebo ježibabou. Je to tím, že jak mu ochabuje šedá kůra, prosakují ‚spodní proudy‘ a podobně jako u inkontinence moči dochází k inkontinenci emoční,“ podotkl Sláma. „A Miloš Zeman si ‚učurává‘ stále častěji a stále víc,“ dodal.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

K ruce si vzal také slova česko-amerického neurologa Martina Jana Stránského, který už v roce 2015 uvedl, že se na prezidentovi Miloši Zemanovi projevuje jeho způsob života – jeho pití alkoholu, jeho kouření, jeho pojídání tučných jídel a tak podobně.

To jsou podle Slámy důvody, proč už Zeman není schopen vykonávat úřad prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…