Zeman v Berlíně opět rýpal do novinářů. Pak nemohl najít pozemek

27.06.2013 18:09

Prezident Miloš Zeman během své návštěvy v Berlíně neopomenul své „oblíbené“ novináře. Během krátkého vyjádření narážel na to, že se ho zástupci médií nezeptali na hlavní témata jeho přednášky na Humboldtově univerzitě.

Zeman v Berlíně opět rýpal do novinářů. Pak nemohl najít pozemek
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman se během návštěvy Německa setkal s kancléřkou Angelou Merkelovou.

Prezident před odjezdem reagoval na otázku, zda může rozvést tezi, že strategie EU vůči terorismu je slabá. „To byla jedna věta z půlhodinové přednášky, ale naprosto chápu, že si novináři tu větu vybrali,“ odpověděl Zeman.

„Chcete-li znát centrální větu celé přednášky, je to důraz na investice jako nástroj překonání krize,“ podotkl Zeman ke svému projevu na berlínské Humboldtově univerzitě.

Prezidentská kolona v Berlíně zabloudila

Závěrečná část programu hlavy státu v Německu doznala drobné změny. Miloš Zeman totiž vyjádřil přání prohlédnout si v Berlíně pozemek, kde by měla vyrůst nová budova velvyslanectví.

Doprovod prezidentské kolony však nejdříve onen pozemek nemohl najít a zastavil na špatném místě. Po krátkém kroužení centrem německé metropole bylo nakonec správné místo nalezeno a poté už prezidentská kolona s početným policejním doprovodem odjela na berlínské letiště.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je mi líto, bankrot bude.“ Banky a rána z USA. Komu děkovat

9:45 „Je mi líto, bankrot bude.“ Banky a rána z USA. Komu děkovat

Pondělí žádné velké zvraty na finančních trzích nepřineslo. Ale to neznamená, že by se věci vyvíjely…