O tom, že Zeman bude v roce 2018 znovu kandidovat, se spekuluje čím dál častěji. A po sobotních oslavách jeho třetího roku ve funkci ještě víc. Na večírku totiž Zeman uvedl následující: „Já nesmím ani naznačovat, ale možná, že se tady na Hradě ještě několikrát setkáme,“ uvedl prezident. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček následně na Twitteru uvedl, že Zeman slaví 3. výročí ve funkci a naznačil opětovnou kandidaturu.
Zdroje z Hradu navíc například naznačují výměnu kancléře Vratislava Mynáře. A podle toho se prý také dá poznat, že Zeman bude chtít kandidovat podruhé – chystá si tým, o který se může opřít. Dokonce se už spekuluje i o jméně jeho nástupce. Měl by jím být Jan Novák, přítel expremiéra Mirka Topolánka a kariérní úředník. V současné době vede bezpečnostní odbor prezidentského sídla. Mynář by se měl stát šéfem Správy Pražského hradu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



