Zeman vyhrožuje, že zasáhne do Čapího hnízda? Špatně, píše Neff

06.09.2019 10:30

Publicista Ondřej Neff se na Neviditelném psu tentokrát zaměřil na čtvrteční výstup prezidenta Miloše Zemana na TV Barrandov. Zde se vyjadřoval ke krokům státního zástupce Jaroslava Šarocha, jenž dohlíží na vyšetřování kauzy Čapí hnízdo a také k lynči, kterému nyní podle Jaromíra Soukupa čelí. Neff zdůrazňuje, že prezident neurčitě v reakci na moderátorovy výzvy, že by měl v této věci zakročit, naznačil, že do věci vyšetřování Čapího hnízda zasáhne.

Zeman vyhrožuje, že zasáhne do Čapího hnízda? Špatně, píše Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Do pořadu Týden s prezidentem moderátor Jaromír Soukup vnesl téma týkající se státního zástupce Jaroslava Šarocha, nejsledovanějšího žalobce v zemi. A to díky jeho aktuálnímu rozhodnutí, byť nepravomocnému, o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Soukup se zhrozil nad tím, že je některými nyní Šaroch vnímán jako ohrožení demokracie a že musí čelit takovému lynči ze strany médií a politiků.

Anketa

Chcete, aby šel Andrej Babiš do vězení? Ať už za cokoliv.

14%
86%
hlasovalo: 18717 lidí

Prezident vyjádřil přesvědčení, že Šarochovo rozhodnutí navrhující zastavit trestní stíhání premiéra Babiše, které čítá 90 stran, by se mělo zveřejnit. „Média a politici teď dělají ze Šarocha jen úředníčka připravujícího podklady pro své nadřízené,“ zamračil se moderátor a rozezleně doplnil, že veřejnoprávní Česká televize si dovolila spustit lynč na státního zástupce.

„Je třeba s tím něco dělat, jste prezident,“ apeloval Soukup následně na Zemana. „Je možné zvažovat kroky, ale ty budou aktuální tehdy, až bude toto posuzování na úrovni státního zastupitelství ukončeno, ať už bude výsledek jakýkoliv,“ reagovala hlava státu.

Podle publicisty Neffa si můžeme myslet o dosavadním průběhu cokoli, nicméně takový zásah je podle něj naprosto bezpříkladný a měl by otevřít oči především poslancům Parlamentu, kteří by měli rozhodovat o ústavní žalobě proti prezidentu Zemanovi. „Nechají si líbit i tento výsměch? Tentokrát ale zasahuje do trestního řízení, otevřeně se staví na jednu stranu sporu a vyhrožuje zásahem,“ zlobí se a dodává, že tohle už není za hranou ústavnosti, ale ocitáme se na pokraji ústavní svévole.

Také poslanci ANO by si měli podle jeho mínění položit otázku, jak si budou počínat příští prezidenti, kteří přijdou po Zemanovi. Jejich poslušnost šéfovi by přece jenom měla mít své meze. „Všichni nakonec odejdou, i Babiš jednou bude patřit minulosti, ale pokud poslanci podrazí ústavní žalobu, budou spolupachateli zločinu proti ústavnímu systému České republiky,“ dodal na závěr.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…