Zeman zabodoval: Takto dopadl jeho výstup v Číně

06.11.2018 6:31

Český prezident během své čínské mise značně zaujal zdejší média, a to rozhodně v pozitivním smyslu. Po prvním dni prvního čínského mezinárodního importního veletrhu se Miloš Zeman objevil minimálně na dvou titulních stranách čínských novin.

Zeman zabodoval: Takto dopadl jeho výstup v Číně
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
reklama

První ročník čínského importního veletrhu (China International Import Expo) nalákal do Šanghaje desítky zemí a stovky významných firem. Nechybí Rusko, Vietnam, řada afrických či evropských států.

Pondělní program světových lídrů pochopitelně neunikl čínským médím, která celou akci sledují možná až příliš pečlivě. Veletrhu je věnována masivní pozornost. 

Fotogalerie: - Zemanova čínská rapsodie

Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman a předseda vlády Ruské feder...
Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident ...
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny
Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny

Anketa

Reprezentuje prezident Miloš Zeman Českou republiku ve světě kvalitním způsobem?

92%
8%
hlasovalo: 14322 lidí

Českému prezidentu Zemanovi se dostalo cti, že mu zdejší novináři věnují více pozornosti než většině jiných států, které se veletrhu účastní. Zeman je zvěčněn hned na dvou titulních stranách čínského tisku. 

Deník Shanghai Daily věnuje Miloši Zemanovi i část hlavního článku na exkluzivní třetí straně novin. Popisuje nečekanou prezidentovu improvizaci, kdy čínskému prezidentovi a ruskému premiérovi zahrál na klavír české výroby. „Poté prezidenta Si pozval na ochutnávku českého piva,“ uvádí čínský deník. 

Na stránkách čínského tisku se prezident Zeman objevil vedle čínské hlavy státu, maďarského premiéra Orbána či ruského premiéra Medveděva. Pozornost médií a fotografů si vysloužil Bill Gates, který se akcí zúčastnil také. Debatoval kupříkladu s šéfem čínského gigantu Alibaba Jackem Ma.

Prezident Zeman přiletí z Číny zpět do Prahy v úterních nočních hodinách. Podnikatelská mise, čítající zástupce zhruba sedmi desítek českých podniků, má v Říši středu další program a vrací se druhým armádním speciálem později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

4:37 Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

Podle Multikulturního centra Praha do Rakouska imigranti nejčastěji přicházejí ze sousedního Německa…