Zeman zavřel americkému velvyslanci dveře na Hrad a toto se strhlo

06.04.2015 7:39 | Zprávy

Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro zareagoval na výroky, které na jeho adresu pronesl prezident Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vyslovil lítost nad tím, že se jeho vyjádření stran prezidentovy květnové cesty do Moskvy Zemana dotklo. Uvedl ale, že od muže, který tvrdí, že má rád přímočaré jednání, by spíše čekal ocenění takové upřímnosti. A dodal, že jeho dveře zůstanou prezidentovi otevřené.

Zeman zavřel americkému velvyslanci dveře na Hrad a toto se strhlo
Foto: Archiv
Popisek: Andrew Schapiro

Roztržku mezi českým prezidentem Milošem Zemanem a americkým velvyslancem Andrew Schapirem odstartoval velvyslancův komentář k prezidentově květnové cestě do Moskvy na oslavy 70. výročí konce druhé světové války. Schapiro pro Českou televizi uvedl, že bude poněkud prekérní, když na tribuně Rudého náměstí usedne Miloš Zeman jako jediný reprezentant zemí Evropské unie.

Prezident zareagoval na Schapirovu kritiku ve velikonočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde zdůraznil, že si nenechá mluvit do plánů svých zahraničních cest žádným velvyslancem. A dodal, že po tomto prohlášení má Schapiro dveře na Hrad zavřené.

Schapiro z USA, kde tráví Velikonoce, vzkázal, že je mu líto, že se prezidenta jeho vyjádření dotklo. Znovu zopakoval, že rozhodně není na něm, aby české hlavě státu říkal, kam má či nemá jezdit. Na svém dřívějším vyjádření ale dále trvá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…