Zemanova podržtaška. Kalousek zkomplikoval námluvy demobloku. Přitom prozradil, s kým popil

27.06.2020 11:02

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do dlouholetého starosty Kyjova a předsedy Svazu měst a obcí ČR Františka Lukla, který povede kandidátku Starostů v krajských volbách v Jihomoravském kraji. Luklovi nemůže zapomenout, že v minulosti kandidoval za Zemanovce a působil v Rusnokově úřednické vládě. „Zemanova podržtašku demokrat volit nemůže,“ napsal Kalousek na starostovu adresu.

Zemanova podržtaška. Kalousek zkomplikoval námluvy demobloku. Přitom prozradil, s kým popil
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Spojování opozice a vytváření protiváhy Babišově vládě se nedaří. TOP 09 se s hnutím STAN pokoušela vytvořit v Jihomoravském kraji pro krajské volby v roce 2020 koalici, jednání však ztroskotala. Starostové a nezávislí zamíří do voleb sami v čele s lídrem Františkem Luklem.

Právě s Luklovou politickou kariérou má předseda poslanců TOP 09 velký problém.

„Po Zemanově puči v roce 2013 usedl v nelegitimní vládě J. Rusnoka ministr Lukl. Je suverénním rozhodnutím STANu, že právě on, Zemanova podržtaška, bude za STAN kandidovat jako lídr v Jihomoravském kraji. Žádný své cti dbalý demokrat ale takovou kandidátku volit nemůže,“ napsal Kalousek ve svém tweetu.

Netrvalo dlouho a přišla reakce z twitterového účtu Starostů a nezávislých pro Jihomoravský kraj: „František Lukl pozdravuje a ptá se, zda za ním letos opět přijedete do sklípku?“

„Kdykoliv. Jako s Pavlem Kováčikem. S ním jsem toho také leccos přátelsky pojedl a vypil. To ale neznamená, že bych ho mohl volit. On mě také ne,“ zněla Kalouskova odpověď.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan s Luklovým předešlým angažmá problém nemá: Jeho (Luklova) kandidatura za SPOZ byl úlet, o to víc teď kandidaturu za STAN považuji za návrat ke komunálním kořenům,“ sdělil pro Echo24.cz. S tím, že postoj STAN k prezidentovi nebo k Babišově vládě se nemění a že František Lukl svou kandidaturou se s tímto postojem ztotožňuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Občanská válka v USA? Jestli Trump obhájí, stejně ho nebudou poslouchat... Ladislav Jakl ukazuje na velmi vážnou věc

16:09 Občanská válka v USA? Jestli Trump obhájí, stejně ho nebudou poslouchat... Ladislav Jakl ukazuje na velmi vážnou věc

Ameriku čeká dramatický až tragický konec roku 2020 a začátek roku příštího, říká Ladislav Jakl, býv…