Zemanovci si před příchodem Zemana zvolili nového předsedu. Povede je Veleba

29.03.2014 12:30

Novým předsedou Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) se dnes v Praze stal bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. Ve volbě na mimořádném sjezdu jasně porazil dvojici protikandidátů. Strana, jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, podle něj potřebuje restart a emancipaci.

Zemanovci si před příchodem Zemana zvolili nového předsedu. Povede je Veleba
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Veleba, jenž v čele strany střídá Zdeňka Štengla, ze 160 odevzdaných hlasů získal 111. Jeho konkurenti Miroslav Matějka a Martin Schubert dostali 22, respektive 21 hlasů. Šest hlasů bylo neplatných.

Ve svém předvolebním projevu Veleba řekl, že kandiduje, aby vyburcoval lidi a soustředil jejich pozornost na návrat normálních poměrů. "Žijeme v nelehké době a současný stav domácí politiky není stále dobrý a je takový, jaký je. Naše společnost je nemocná mocí moci, mocí peněz, absencí morálky, absencí solidarity a slušnosti. Je naší povinností tento stav změnit," prohlásil.

Svým spolustraníkům posléze nabídl vizi postavenou na "pevných kořenech", za které považuje jazyk, kulturu nebo půdu, které podle něj patří ke zdravému národu. Vedle návratu slušnosti a morálky do společnosti se chce soustředit na snížení nezaměstnanosti, kterou považuje za naprostou prioritu programu zemanovců.

Podobně jako prezident Miloš Zeman by rád vybudoval sociální stát skandinávského typu, ve kterém by existovalo právo na práci, na bydlení, bezplatné zdravotnictví a vzdělání dostupné pro všechny. Vnitrostranicky se chce zaměřit nejprve na obnovení komunikace uvnitř uskupení, které by se podle něj mělo postupně emancipovat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…