Zemanovec napsal, do jakého luxusního podniku prý chodí šéf ČSSD a co tam pije

25.11.2013 11:00

"Bohuslav Sobotka, předseda sociálních demokratů, vyzval církve (zvláště tu římskokatolickou) k chudobě," píše zemanovec Luboš Smrčka ve svém vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Podle něj socialisté káží vodu, pijí přitom víno.

Zemanovec napsal, do jakého luxusního podniku prý chodí šéf ČSSD a co tam pije
Foto: SPOZ
Popisek: Luboš Smrčka
reklama

Myšlenka šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky není podle Luboše Smrčky špatná. Ale kdo chce zapalovat, musí hořet. Předseda ČSSD by prý měl zvážit, zda bude nadále navštěvovat svůj oblíbený podnik v hotelu Mandarin Oriental, který prý jistě není typickým místem setkávání skromných.

"Uznávám, že je poněkud laciné argumentovat cenou espresa, ale oněch 130 korun za jednu kávu musí řadě voličů sociální demokracie stačit na snídani, oběd i večeři pro celou rodinu. Což by pana předsedu mohlo vést k jistému zamyšlení," píše zemanovec.

Sami utrácejí, kde je napadne

Vůdci sociální demokracie mají podle Smrčky určitou představu o stylu a kvalitě svých životů a nepřipadá jim divné, že se v jejich kavárnách a hotelových lobby barech povětšinou nevyskytují ani dělníci, ani rolníci a dokonce obvykle ani pracující inteligence.

Celý text Luboše Smrčky ZDE.

"Aby nebyla mýlka. Tohle není text o závisti. Ať pan Sobotka, pan Hašek, pan Zaorálek, pan Filip a všichni ostatní utrácejí peníze, kde je napadne. To je jejich věc. Ale jenom do chvíle, dokud nezačnou jiným kázat o skromnosti a potřebě střídmosti. Je vhodné být uměřený," pokračuje člen SPOZ.

Ačkoliv, jak sám uvádí, rovněž není nadšen z podoby církevních restitucí, je podle Smrčky třeba zachovávat vlastní integritu a věrohodnost. "Pokud nejsem vzorem skromnosti sám, neměl bych ostatní poučovat o tom, jak má skromnost vypadat," uzavírá zemanovec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel vzpomínal na Jugoslávii. Smrt byla blízko. A pravda o tom, jak mluvíme s Rusy

20:30 Generál Pavel vzpomínal na Jugoslávii. Smrt byla blízko. A pravda o tom, jak mluvíme s Rusy

Jak zabránit třetí světové válce? Málokterý Čech nesl na svých bedrech tolik odpovědnosti jako gener…