Zemanovi by chtěli tančit na hrobě. Radim Fiala o znechucení z některých politiků. A řekl, čemu z EU se tvrdě postavíme

05.11.2021 10:24 | Rozhovor

Kdo je tu extremista? Ten, kdo chce umožnit národu rozhodovat si o svých otázkách sám, anebo spíše ten, kdo cílevědomě pracuje na likvidaci jeho svrchovanosti? SPD nechce nové vládě dělat naschvály, i když by to třeba bylo možné. Rozhodně se ale podle místopředsedy Radima Fialy postaví proti tomu, aby tu EU ničila svými šílenými nápady ekonomiku a miliony lidí upadly do chudoby.

Zemanovi by chtěli tančit na hrobě. Radim Fiala o znechucení z některých politiků. A řekl, čemu z EU se tvrdě postavíme
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Zástupci SPD na tiskové konferenci

Novou předsedkyní Poslanecké sněmovny má být Markéta Pekarová Adamová, která na jednu stranu prohlašuje, že chce překonávat příkopy a zastupovat všechny, ale na druhou stranu hovoří o tom, že „extremisté z SPD“ podle ní nemají ve vedení Sněmovny co dělat. Nemáte trochu obavy, jak bude hájeno proporcionální zastoupení v Poslanecké sněmovně pod jejím vedením?

Anketa

Věříte, že Fialova vláda bude dobře hájit naše národní zájmy?

2%
96%
hlasovalo: 47293 lidí
Jsme extremisté kvůli tomu, že nechceme, aby u nás vládl nenávistný islám a aby chlapci nebyli nuceni, aby si hráli s panenkami a dívky s vojáčky? Jsme extremisté kvůli tomu, že chceme, aby český národ rozhodoval o svém osudu sám? Jsme extremisté kvůli tomu, že chceme, aby lidé rozhodovali v referendu?

Nejsou skutečnými extremisty ti, kteří prosazují masovou imigraci a islamizaci Evropy a multikulturalismus? Nejsou extremisty ti, kteří chtějí rozvrátit tradiční normální rodinu? Nejsou extremisté ti, kteří pracují na tom, aby náš stát ztratil svrchovanost?

V naší ústavě se praví, že Česká republika je svrchovaný stát. Ti, kteří podporují, aby naše země byla podřízena Bruselu, jednají protiústavně a protidemokraticky. To jsou skuteční extremisté! Kdo chce pošlapat hlasy půl milionu voličů, které hnutí SPD zastupuje, je skutečný extremista.

Součástí první schůze Poslanecké sněmovny má být i ustavení poslaneckých klubů. Někteří právníci ale poukazují na § 77 odst. 5 jednacího řádu Poslanecké sněmovny, podle kterého mohou ustanovit poslanecký klub pouze strany a hnutí, kandidující ve volbách, nikoliv koalice (po novele podané roku 2006 Stranou zelených). Poslanci SPOLU a Piráti/STAN to však zjevně neřeší a plánují ustavení svých poslaneckých klubů. Hodlá SPD nějakým způsobem intervenovat k dodržení zákonného ustanovení?

Striktně vzato to lze takto interpretovat. Ať případně rozhodne soud. Ale my nebudeme nikomu za každou cenu dělat naschvály. Nejsme jako oni. Nejsme jako demoblok.

Co zatím říkáte na vize, které prezentuje chystaná vláda v oblasti hospodářství, jež je vaší odborností?

Promiňte, já nevidím žádné vize. Petr Fiala říkal, že Green Deal je příležitost. Green Deal je podle mě naprostý průšvih, který musíme opustit, nebo nás to zničí. Pan Stanjura, pravděpodobný ministr financí za ODS, řekl, že je pro přijetí eura, až to bude pro Českou republiku výhodné. Já říkám, že to pro naši zemi nebude výhodné nikdy! Nechceme platit cizí dluhy a nechceme přijít o poslední zbytky suverenity a poslední ekonomické nástroje. Hodlá vláda šetřit na nepřizpůsobivých, solárních baronech a sluníčkářských neziskovkách? Asi ne.

Hnutí SPD vize a program má. Chceme energeticky a potravinově soběstačnou Českou republiku. Chceme, aby stát měl kontrolu nad síťovými odvětvími. Odmítáme globalismus. Stát má podporovat české firmy a české občany. Podporujeme exportní diverzifikaci, abychom nebyli závislí na západní Evropě a na Německu.

Co dělat s rostoucími cenami energií?

Požadujeme odstoupení od systému emisních povolenek, dostavbu Temelína a Dukovan a odstoupení od projektů zelený úděl a Farm to Fork. Dále je nutné, aby ČEZ, kde má stát majoritu, garantoval nízké ceny energií. Také je nutné zastavit podporu takzvaným solárním baronům.

Pokud se nebudeme bránit proti šílenství Bruselu, EU zničí naši ekonomiku a miliony českých občanů upadnou do chudoby! Dlouhodobým řešením je pouze vystoupení z Evropské unie a budování vlastní potravinové a energetické nezávislosti a bezpečnosti.

Musíme si uvědomit, že zdražení se neobjeví pouze na složenkách za elektřinu a topení, ale zdraží se vše, protože všechny produkty pro svou výrobu potřebují energie. Obávám se hyperinflace, šílené drahoty a strašných sociálních dopadů a chudoby.

Co říkáte na to, co se odehrává kolem prezidenta Zemana ve snaze některých zbavit jej jeho pravomocí kvůli zdravotním problémům?

Je odporné, jak někteří politici demobloku krouží nad panem prezidentem jako supi. Někteří by co nejdříve tančili na jeho hrobě. Dejme panu prezidentovi čas na uzdravení a hlavně mu zdraví přejme. Pan prezident získal mandát v přímé volbě a má nejsilnější mandát od občanů. Ne vždy s ním souhlasíme, ale respektujme jeho silný mandát. Vše ukáže čas.

Pokud by návrh na odebrání pravomocí podle článku 66 došel do Poslanecké sněmovny, jak by se k němu postavil klub SPD?

V současné chvíli bychom hlasovali proti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

12:25 Národ vás semele! Utíkat budete. Šéf fabriky k plynu a Rusku, jako dosud nikdo

Hlasy, aby se země pokud možno co nejrychleji odstřihla od ruského plynu a ropy, nezaznívají jen v Č…