Zemanův projev 28. října doplnil Ovčáček: Vytáhl tento článek

31.10.2019 12:21

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček citoval pasáž z časopisu Respekt. Opravdu. Citoval pasáž o muži, kterého v projevu ke 101. narozeninám republiky zmínil i prezident Miloš Zeman.

Zemanův projev 28. října doplnil Ovčáček: Vytáhl tento článek
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky
reklama

Prezident Miloš Zeman 28. října v projevu u příležitosti 101. narozenin naší republiky mimo jiné vyčinil senátorům, že odmítají do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů jmenovat spisovatelku Lenku Procházkovou, velkou kritičku majetkového vyrovnání státu s církvemi, ale také signatářku Charty 77, ale současně byli svolní k tomu předat medaili Senátu člověku, který podepsal Antichartu, a to hned dvakrát.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Miloš Zeman narážel na publicistu Karla Steigerwalda. Sluší se však také dodat, že Steigerwaldovi podpis Anticharty nepomohl a komunisté mu stejně ztrpčovali život.

Ovčáček na stránkách Hradu poukázal na to, že o dvojím podpisu Anticharty Karlem Steigerwaldem informoval časopis Respekt už v roce 1997, tedy 22 let předtím, než o tom promluvil Miloš Zeman.

V této souvislosti upozorňujeme na následující pasáž článku ‚Držet lyru a krok‘ autora Jiřího Peňáse, který byl publikován v týdeníku Respekt dne 10. února 1997,“ napsal Ovčáček.

A poté citoval: „Zapomínat by se nemělo ani na iniciativu režisérů, scenáristů a dramaturgů (vedle typických režimistů i lidé jako např. Hynek Bočan, Jiří Just, Karel Steigerwald) Filmového studia Barrandov, kteří svým kolektivním protestem proti Chartě dokonce o týden předběhli Švorcovou v Národním divadle. Text Provolání pak samozřejmě podepsali ještě jednou.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…