Zemřel bývalý poslanec Andrle

16.04.2021 12:32

Celým jménem Augustin Karel Andrle Sylor zemřel po těžké nemoci ve věku nedožitých 75 let. Bývalý poslanec za Úsvit, zakladatel Nadačního fondu Elišky Přemyslovny a také reprezentační trenér plavání, který se zasloužil o to, aby byla plavecká výuka povinnou součástí školních osnov.

Zemřel bývalý poslanec Andrle
Foto: Archiv AA
Popisek: Augustin Anderle

„Když se do něčeho zakousl, byl jako buldok. Tu jeho zarputilost a životní energii jsem vždy obdivoval. Ne nadarmo byl vyhlášen nejvšestrannějším sportovcem Československa. Pracoval jsem pro něj čtyři roky a měli jsme, troufám si tvrdit, vynikající vztah. Byl velice skromný a za minulého režimu si vytrpěl své. Měl zápřah jako renesanční člověk od sportu až přes historii. Zpráva o jeho smrti mě nesmírně zasáhla,“ uvedl pro server VysokáHra.cz jeho bývalý asistent Pavel Kozdera.

Karel Andrle byl za ministryně školství Kateřiny Valachové členem školského výboru, ale veřejnosti byl znám i jako amatérský historik a autor knih z oblasti Vysokomýtska; například Osobnosti Vysokého Mýta 1310–2001 nebo Města a obce Vysokomýtska.

Před sedmi lety založil Nadační fond Elišky Přemyslovny, který každoročně uděluje Řád Elišky Přemyslovny ženám působícím v oblasti společenského života. Za rok 2020 si řád odneslo 11 žen, mezi jeho dřívější nositelky patří například režisérka Olga Sommerová nebo šéfka ERÚ Alena Vitásková.

PaedDr. Mgr. Augustin Karel Andrle Sylor

  • BPP
  • Zemřel 15.4. 2021 po těžké nemoci ve věku nedožitých 75 let

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…