Ženíšek z TOPky: Češi už si na Zemanovo chování tak zvykli, že už jim to ani nepřijde alarmující

15. 2. 2016 12:55

Poslanec a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpověděl na dotazy čtenářů, týkající se především kauzy unesených Čechů v Libanonu či zaplacení výkupného za unesené Češky v Pákistánu.

Ženíšek z TOPky: Češi už si na Zemanovo chování tak zvykli, že už jim to ani nepřijde alarmující
Foto: top09.cz
Popisek: Marek Ženíšek

¨

„Co je horší, že Stropnický komentoval kauzu kolem unesených libanonských Čechů a detaily výměny, nebo že prezident veřejně potvrdil spekulaci, že Česko za Češky zaplatilo výkupné? A byla to správná rozhodnutí?“ zeptal se jeden ze čtenářů.

„Nejvíce mi vadí to, že vůbec takové informace unikly. Nejenže to poškodí naši vládu v rámci její důvěryhodnosti, ale daleko nebezpečnější je to, že ostatní zpravodajské služby nebudou chtít s námi sdílet informace, protože pro ně nebudeme důvěryhodní,“ podotkl Ženíšek s tím, že to je teď problém premiéra. Někdo prostě vynáší vysoce kvalifikované informace, dodává. „Slovo ‚tajné‘ zde očividně dostává jiný rozměr. Tohle je šílené a ohrožuje to naši bezpečnost. A to je podle mě špatně,“ dodal.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Následující otázka směřovala k Ženíškovu návrhu odvolat prezidenta Miloše Zemana za velezradu. „Určitě přestřelil a určitě to nepřizná, ale taky si myslím, že tohle není velezrada, i když máte pravdu, že nás tím ohrožuje. To on ale dělá svými prohlášeními už dlouho,“ pronesl čtenář.

Ženíškovi přijde daleko horší fakt, že česká společnost je už natolik zvyklá na prezidentovo chování, že už jí pak skoro nic nepřijde jako alarmující. „Kdo si teď vzpomene na finlandizaci Ukrajiny, jeho urážky směrem k Pussy Riot, jeho vystoupení s Konvičkou, jeho výroky k uprchlické vlně či jeho nadstandardní vztahy s Čínou, kdy prezidentovým poradcem pro čínské otázky je člověk napojený na zpravodajskou službu Čínské lidové armády? A mohl bych pokračovat velmi dlouhým výčtem přešlapů, které byly svou povahou vždy velmi na hraně. Co se týče žaloby za velezradu, při současném složení Senátu ČR se obávám, že tato žaloba by neprošla,“ uvedl poslanec.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

K otázce vyzrazeného výkupného zaplaceného za Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou, unesené v Pákistánu, se vrátil ještě jeden ze čtenářů. „Jak byste na dotaz ohledně zaplacení výkupného odpověděl? Je povinností politika lhát?“ zeptal se. 

„Pan prezident neměl na dotaz odpovídat a už vůbec ne ho potvrzovat či nějak upřesňovat. Šlo jednoduše říci, že tyto informace nejsou zatím oficiálně ověřené. Jenže on se uchýlil ke zbytečné bagatelizaci tématu a informaci tak potvrdil, což může mít nedozírné následky,“ řekl Ženíšek.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Co opravňuje USA vládnout světu? Jejich krvavé výboje?“ zeptal se další čtenář. Ženíšek odpověděl otázkou. „Co opravňuje Rusko vládnout světu? Jejich krvavé výboje?“

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje prosince sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří.…