Židovské obce, rektoři, televizní svaz, herci. Všichni proti dovolbě Rady ČT

04.05.2021 12:15

Poslanci by dnes večer měli rozhodovat o zvolení nových čtyř členů do Rady ČT. Stávající člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka se rozhodl vyjmenovat, komu všemu se tento krok poslanců nelíbí.

Židovské obce, rektoři, televizní svaz, herci. Všichni proti dovolbě Rady ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Sněmovna by dnes večer od 18. hodin měla jednat o obsazení čtyř křesel v Radě ČT, která se uvolní na konci května. Už v březnu vybral Volební výbor Sněmovny dvanáct kandidátů, z nichž by dnes večer měla vybírat Sněmovna čtyři finální tváře.

Anketa

Bojíte se onemocnění covid-19? (Ptáme se od 4.5.2021)

26%
74%
hlasovalo: 5634 lidí

Řada organizací se však staví proti tomu, aby finální volba čtyř členů probíhala právě dnes. Na seznam těch, kteří protestují proti dnešní dovolbě, upozornil člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka.

„Kdo také protestuje proti dnešní volbě členů Rady ČT,“ napsal Šarapatka a přidal seznam více než dvaceti organizací, mezi kterými nechybí Národní galerie, Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Svaz měst a obcí, Nadace Charty 77, Transparency International, Syndikát novinářů, Český olympijský výbor, Český filmový a televizní svaz FITES, vzdělávací organizace EDUin, Federace židovských obcí, Česká konference rektorů, Herecká asociace a další.

Sám Šarapatka dal již o den dříve najevo, co si o užším výběru dvanácti kandidátů myslí.

„Zítra v 18h má PS volit 4 radní ČT. Poslanci ANO, SPD, KSČM ve Volebním výboru odmítli revokovat výběr kandidátů. Mezi horké favority jsou dál RSDr. z VŠP ÚV KSČ, ‚Filmař‘ z archívu StB, hrdý ‚agent Kremlu‘, býv. PR poradce Babiše ad. milci Hradu, nácků a komunistů. Děkujeme,“ poznamenal trpce.  

Zdeněk Šarapatka promluvil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Diskuse obsahuje 70 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…