Židovští osadníci vyhnali diplomaty USA házením kamenů

02.01.2015 20:37 | Zprávy
autor: vam, čtk

Házením kamenů zahnali dnes židovští osadníci americké konzulární úředníky, kteří na okupovaném Západním břehu Jordánu chtěli prošetřit stížnost místních Palestinců. Těm prý byly způsobeny škody na zemědělském majetku. Podle agentury AP o tom informovala izraelská policie.

Židovští osadníci vyhnali diplomaty USA házením kamenů
Foto: Redakce
Popisek: Izrael

Policejní mluvčí Micky Rosenfeld řekl, že incident se stal v blízkosti židovské osady Adi Ad. Osadníci zahnali Američany zpět do jejich dvou vozidel a přinutili je odjet. Američtí konzulární úředníci chtěli ověřit stížnost Palestinců, že jim byly vykáceny desítky olivovníků.

Izraelská policie incident vyšetřuje

Američtí diplomaté již podali na toto chování izraelské straně oficiální stížnost. Izraelská policie nyní záležitost vyšetřuje. Americký generální konzulát v Jeruzalémě událost bezprostředně nekomentoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…