Žijeme v moderním koncentráku, zblblí lživýmí médii. Zrušme Českou televizi, radí Milan Knížák po zážitku s epidemií

12.11.2020 20:11

Český výtvarník, hudební tvůrce a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se rozpovídal o tom, že žijeme v „moderním koncentráku“. Hovoří tak v souvislosti s epidemií koronaviru, která nám přinesla zásadní informaci, a sice že média s veřejnoprávní televizí v čele dávají lživé informace a zneužijí každou šanci, která jim dá možnost se zviditelnit. Zároveň i Babišův kabinet podle něj předstírá, jak jim jde o naše zdraví a jak na své občany myslí. „Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi,“ nabádá.

Žijeme v moderním koncentráku, zblblí lživýmí médii. Zrušme Českou televizi, radí Milan Knížák po zážitku s epidemií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Knížák vyjádřil nespokojenost nad tím, že platí koncesionářské poplatky za zkreslené informace vztahující se k epidemiologické situaci. „Nechci platit za televizní stanici, která mě od rána do večera straší covidem. Nedívám se na zprávy v soukromých televizích, ale tam alespoň nemusím nic platit. Dávat ČT televizi peníze za to, že mě od rána do večera otravuje zkreslenými informacemi, mně připadá absurdní,“ říká.

Všechny zprávy o viru, kterým média zásobí své diváky, se podle něj nezakládají na pravdě a jejich cílem je vyvolávat ve společnosti strach. „Navíc všechny informace o covidu, které dostáváme z médií, jsou svým způsobem lživé. Jsou upraveny tak, aby vyvolávaly strach a paniku,“ konstatuje.

Především chybějí jasná srovnání. „Čísla jsou většinou populace vnímána absolutně a média se snaží, aby to tak zůstávalo. To, že průměrně v naší republice denně umírá cca 300 lidí, je normální stav,“ upozorňuje a dodává: „Spočítejte si, kolik zemřelo lidí s covidem a zda se liší počet celkově zemřelých od jiných let bez covidu. Nevyjde vám alarmující číslo, jen varující, které není mimo normu.“

Nabádá proto veřejnost k opatrnosti, se kterou by k těmto zprávám měla přistupovat. „Je třeba být opatrný, je nutné zachovávat zažité hygienické zvyklosti. Možná že na některých místech je nutné použít i roušky, ale jen výjimečně a selektivně,“ pokračuje Knížák.

„Vláda a média se nás snaží totálně zmanipulovat, a snižují tím naši psychickou odolnost,“ dodává s tím, že v tak traumatizované společnosti se pak velmi špatně žije.

Pro dnešní situaci nabídl srovnání s koncetračním táborem v modernější podobě. „Připadám si jako v nějakém modernějším koncentráku. Vidím, kolik inteligentních lidí tomu podléhá, jak jim to paralyzuje život,“ všímá si znepokojeně, co se děje všude kolem něj.

„Nikdo nemá právo s námi takto jednat! Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi!“ vybízí naléhavě své spoluobčany a ptá se: „Současná vláda předstírá, jak jim jde o naše zdraví, jak na nás myslí… myslí na nás opravdu?“ vyzývá závěrem k zamyšlení.

 

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…