Žijeme v moderním koncentráku, zblblí lživýmí médii. Zrušme Českou televizi, radí Milan Knížák po zážitku s epidemií

12.11.2020 20:11

Český výtvarník, hudební tvůrce a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se rozpovídal o tom, že žijeme v „moderním koncentráku“. Hovoří tak v souvislosti s epidemií koronaviru, která nám přinesla zásadní informaci, a sice že média s veřejnoprávní televizí v čele dávají lživé informace a zneužijí každou šanci, která jim dá možnost se zviditelnit. Zároveň i Babišův kabinet podle něj předstírá, jak jim jde o naše zdraví a jak na své občany myslí. „Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi,“ nabádá.

Žijeme v moderním koncentráku, zblblí lživýmí médii. Zrušme Českou televizi, radí Milan Knížák po zážitku s epidemií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Knížák vyjádřil nespokojenost nad tím, že platí koncesionářské poplatky za zkreslené informace vztahující se k epidemiologické situaci. „Nechci platit za televizní stanici, která mě od rána do večera straší covidem. Nedívám se na zprávy v soukromých televizích, ale tam alespoň nemusím nic platit. Dávat ČT televizi peníze za to, že mě od rána do večera otravuje zkreslenými informacemi, mně připadá absurdní,“ říká.

Všechny zprávy o viru, kterým média zásobí své diváky, se podle něj nezakládají na pravdě a jejich cílem je vyvolávat ve společnosti strach. „Navíc všechny informace o covidu, které dostáváme z médií, jsou svým způsobem lživé. Jsou upraveny tak, aby vyvolávaly strach a paniku,“ konstatuje.

Především chybějí jasná srovnání. „Čísla jsou většinou populace vnímána absolutně a média se snaží, aby to tak zůstávalo. To, že průměrně v naší republice denně umírá cca 300 lidí, je normální stav,“ upozorňuje a dodává: „Spočítejte si, kolik zemřelo lidí s covidem a zda se liší počet celkově zemřelých od jiných let bez covidu. Nevyjde vám alarmující číslo, jen varující, které není mimo normu.“

Nabádá proto veřejnost k opatrnosti, se kterou by k těmto zprávám měla přistupovat. „Je třeba být opatrný, je nutné zachovávat zažité hygienické zvyklosti. Možná že na některých místech je nutné použít i roušky, ale jen výjimečně a selektivně,“ pokračuje Knížák.

„Vláda a média se nás snaží totálně zmanipulovat, a snižují tím naši psychickou odolnost,“ dodává s tím, že v tak traumatizované společnosti se pak velmi špatně žije.

Pro dnešní situaci nabídl srovnání s koncetračním táborem v modernější podobě. „Připadám si jako v nějakém modernějším koncentráku. Vidím, kolik inteligentních lidí tomu podléhá, jak jim to paralyzuje život,“ všímá si znepokojeně, co se děje všude kolem něj.

„Nikdo nemá právo s námi takto jednat! Vyžeňme neschopnou vládu a zrušme Českou televizi!“ vybízí naléhavě své spoluobčany a ptá se: „Současná vláda předstírá, jak jim jde o naše zdraví, jak na nás myslí… myslí na nás opravdu?“ vyzývá závěrem k zamyšlení.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

6:21 Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

Znal prezident obsah odpovědí nemocnice senátorům? A schválili podání zprávy Miloš Zeman nebo jeho r…