Zimola bude i nadále jihočeským hejtmanem

09.11.2012 14:36

Jihočeským hejtmanem se na dnešním ustavujícím zasedání zastupitelstva opět stal Jiří Zimola (ČSSD). Pro jeho zvolení hlasovalo 30 zastupitelů, 12 jich bylo proti a 13 se zdrželo. Kraj povede koalice ČSSD a KSČM. Jednačtyřicetiletý Zimola funkci hejtmana vykonával už v minulém volebním období od roku 2008.

Zimola bude i nadále jihočeským hejtmanem
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

První náměstkyní hejtmana se stala Ivana Stráská (ČSSD), která povede resort zdravotnictví a sociální. Zastupitelé zvolili druhým náměstkem Jaromíra Slívu (ČSSD), jenž bude dohlížet na regionální rozvoj, investice a zakázky. Zimola uvedl, že jej těší, že volbu nového vedení kraje neprovázely žádné protesty obyvatel, jako tomu bylo například ve čtvrtek ve Zlínském kraji. Tam se asi dvě stovky lidí před krajským úřadem vyslovily proti koalici, v níž figuruje KSČM. „Ukázalo se, že kultura demokracie i politiky na jihu Čech je významně jiná. Jsem rád, že zasedání zastupitelstva proběhlo v klidu, při němž poražení uznali, že jsou poražení a vítězové hlasovali tak, jak měli," řekl novinářům Zimola.

Jihočeští sociální demokraté a komunisté si rozdělili 11 radních v poměru osm pro ČSSD a tři pro KSČM. Personálním obsazením pozic dnes zastupitelé potvrdili připravenou dohodu z koaliční smlouvy. Sociální demokraté získali kromě hejtmana a dvou náměstků další dva uvolněné radní. Starosta Veselí nad Lužnicí Jaromír Novák povede resort financí a starosta Větřní Antonín Krák dopravu. Dalšími radními za ČSSD budou náměstek českobudějovického primátora Miroslav Joch, starosta Volyně Václav Valhoda a starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka.

Funkce uvolněných radních za komunisty budou zastávat starosta Horní Stropnice Václav Kučera a učitelka strakonické základní školy Vítězslava Baborová. Kučera povede resort životního prostředí, zemědělství a venkova. Baborová se bude věnovat školství a kultuře. Neuvolněným radním za KSČM bude jindřichohradecký advokát Tomeš Vytiska.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…