Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude

01.03.2018 19:16 | Zprávy
autor: nab

Sociální demokraté chtějí po Andreji Babišovi písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami. Babiš to ale odmítá. Bude to překážka v dalších jednáních? A jak se sociálním demokratům líbí odvolávání jejich nominantů z čelních postů ve státních firmách a institucích? Na to odpovídal první místopředseda ČSSD Jiří Zimola v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jiří Zimola.

Hned v úvodu Jiří Zimola sdělil, že ČSSD vede intenzivní jednání s hnutím ANO, hlavně co se týká společných programových průniků, to, že je premiér v demisi Andrej Babiš trestně stíhaný a údajně evidovaný v seznamech spolupracovníku StB, prý není tím, co je teď prioritní. „Delegáti našeho sjezdu nám dali možnost vyjednávat o případné vládě, co vyjednáme, jim předložíme a posléze i celé členské základně. Programové priority jsou pro nás zásadní pro funkční vládu na další čtyři roky,“ řekl Zimola a dodal, že stále platí to, že kauzy spojené s Andrejem Babišem jsou stále vnímány jako problém a ještě na ně přijde řada.

To, že Zeman pověřil Andreje Babiše i podruhé sestavováním vlády a podruhé ho chce jmenovat premiérem, prý Jiří Zimola respektuje. „Vycházím z mediálních prohlášení pana prezidenta, Babiš si je tímto slibem jist a my z toho vycházíme,“ dodal. To, že Andrej Babiš odmítl ČSSD dát písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami, je podle Zimoly pouze zbrklé vyjádření. „Věřím, že to vezme zpátky, že to bylo zbrklé a uzná, že náš požadavek je správný,“ uvedl a dodal, že vzájemné jednání vnímá jako velmi konstruktivní. „Ze strany ANO je cítit snaha a ochota,“ upřesnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…