Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude

01.03.2018 19:16 | Zprávy
autor: nab

Sociální demokraté chtějí po Andreji Babišovi písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami. Babiš to ale odmítá. Bude to překážka v dalších jednáních? A jak se sociálním demokratům líbí odvolávání jejich nominantů z čelních postů ve státních firmách a institucích? Na to odpovídal první místopředseda ČSSD Jiří Zimola v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jiří Zimola.

Hned v úvodu Jiří Zimola sdělil, že ČSSD vede intenzivní jednání s hnutím ANO, hlavně co se týká společných programových průniků, to, že je premiér v demisi Andrej Babiš trestně stíhaný a údajně evidovaný v seznamech spolupracovníku StB, prý není tím, co je teď prioritní. „Delegáti našeho sjezdu nám dali možnost vyjednávat o případné vládě, co vyjednáme, jim předložíme a posléze i celé členské základně. Programové priority jsou pro nás zásadní pro funkční vládu na další čtyři roky,“ řekl Zimola a dodal, že stále platí to, že kauzy spojené s Andrejem Babišem jsou stále vnímány jako problém a ještě na ně přijde řada.

To, že Zeman pověřil Andreje Babiše i podruhé sestavováním vlády a podruhé ho chce jmenovat premiérem, prý Jiří Zimola respektuje. „Vycházím z mediálních prohlášení pana prezidenta, Babiš si je tímto slibem jist a my z toho vycházíme,“ dodal. To, že Andrej Babiš odmítl ČSSD dát písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami, je podle Zimoly pouze zbrklé vyjádření. „Věřím, že to vezme zpátky, že to bylo zbrklé a uzná, že náš požadavek je správný,“ uvedl a dodal, že vzájemné jednání vnímá jako velmi konstruktivní. „Ze strany ANO je cítit snaha a ochota,“ upřesnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…