Zítra to bude rok, co si čeští poslanci odhlasovali rozpuštění sněmovny

19.08.2014 11:25 | Zprávy
autor: vam, čtk

Loni 20. srpna schválili čeští poslanci návrh na rozpuštění dolní komory Parlamentu. Reagovali tak na vládní krizi, která začala demisí vlády premiéra Petra Nečase. Předčasné ukončení funkčního období Poslanecké sněmovny otevřelo dveře k říjnovým volbám.

Zítra to bude rok, co si čeští poslanci odhlasovali rozpuštění sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Takto Janu Nagyovou v červnu 2013 předváděli policisté

Za koncem Nečasovy vlády stála kriminální aféra ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové, která byla obviněna z několika trestných činů. Premiér Nečas (ODS) v půlce června rezignoval na funkci a podle Ústavy tím padl i celý koaliční kabinet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

21:45 Pavel se měl obrátit na Německo, aby sjezd nepřipustilo, říká advokát Kuba

Aktivity sudetoněmeckého landsmanšaftu na českém území a kumulace vládních funkcí jako selhání dělby…