Zklamaný Brady: Vyznamenání jsem vnímal jako velkou poctu

21.10.2016 19:42

Strýc ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiří Brady Aktuálně.cz sdělil, že ho o chystaném vyznamenání k 28. říjnu cenou T. G. Masaryka informoval ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt. Volal mu osobně minulý týden v pátek, uvedl Brady. Herman dnes uvedl, že mu Hrad sdělil, že pokud se tento týden setká s dalajlámou, ocenění Brady nedostane. Herman se s tibetským duchovním setkal a jméno Bradyho ze seznamu vyznamenaných zmizelo.

Zklamaný Brady: Vyznamenání jsem vnímal jako velkou poctu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jindřich Forejt
reklama

„Dne 14. října 2016 mně volal ředitel protokolu prezidenta republiky a oznámil mi, že 28. října obdržím cenu T. G. Masaryka. Vnímal jsem to jako velikou poctu a uznání své celoživotní práce,“ uvedl Brady. O zrušení vyznamenání se dozvěděl dnes. „Jsem zklamán, ale vyrovnal jsem sem s horšími věcmi,“ poznamenal. Osmaosmdesátiletý Brady prošel Terezínem i Osvětimí a celý život o hrůzách holokaustu píše a přednáší po celém světě. Za svou činnost se dočkal ocenění po celém světě. „Získat ocenění i z domova by bylo zlatou tečkou,“ podotkl Brady.

Poznamenal, že „je velice zarážející, že takové ocenění je jeden týden potvrzeno, a v době kratší týdne zrušeno“ a dodal, že doufá, že to nemá souvislost se setkáním Hermana s dalajlámou. „Pana ministra Hermana si velice vážím. Doufám, že Česká republika respektuje svoji vlastní historii a občany, je hrdá a stojí na vlastních nohou,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na palici. Hlavou do zdi! Mikuláš Minář na*ral všechny. Ale někdo se raduje

10:41 Na palici. Hlavou do zdi! Mikuláš Minář na*ral všechny. Ale někdo se raduje

Mikuláš Minář svými úvahami nad založením nového hnutí, které by stálo v opozici k Andreji Babišovi,…