Zlatá Krnda, říká se dnes v Praze. Možná nám totéž předvedou Piráti v celé zemi, obává se Ondřej Neff

29.05.2020 10:16

Říká se, že Adriana Krnáčová (ANO) byla tou nejhorší primátorkou Prahy za mnoho desítek let. Jenže pak se funkce ujal Zdeněk Hřib a ukázalo se, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Alespoň podle spisovatele Ondřeje Neffa, který má pocit, že si Piráti na pražském magistrátu počínají opravdu špatně. A kdo ví, jak by si počínali, kdyby se stali členy vlády...

Zlatá Krnda, říká se dnes v Praze. Možná nám totéž předvedou Piráti v celé zemi, obává se Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

Publicista Ondřej Neff se s tím zase jednou nepáral. Zaměřil svůj zrak na Magistrát hlavního města Prahy a spustil kanonádu.

Na serveru Neviditelný pes Neff napsal, že Adriana Krnáčová byla považována za nejhroší primátorku hlavního města. Jenže pak přišel Zdeněk Hřib a ukázalo se, že primátorský úřad lze vykonávat ještě mnohem hůř.

Nehorázné výkony pražského primátora Hřiba a jeho party přesahují ta nejhorší očekávání. Podařilo se mu v rekordní době zbavit Adrianu Krnáčovou čestného titulu nejhoršího primátora v dějinách města,“ napsal Neff.

„Po primátoru Bémovi, obdařeném nejhorší pověstí, zbyl tunel Blanka. Pro Hřibovi, až bude doufejme při příštích volbách vyveden na ulici, zbudou cyklostezky namalované nesmytelnou barvou napříč přes dálnice. Nebudu tady ale obtěžovat ctěné čtenáře pražskými záležitostmi. Nicméně to, co se děje v Praze, ty nehorázné kousky momentálně zvolených divochů, to není jen nějaký úlet zpovykaných Pražáků. To je ukázka politického stylu Pirátů, druhé nejsilnější strany v zemi - vzhledem ke sterilitě ostatních opozičních stran je to strana se silným potenciálem poplést hlavy hlavně mladým voličům. Ti bydlí u rodičů, zaměstnávají se postováním na Instagramu a mohou tedy blokování posledních průjezdných ulic v hlavním městě pokládat za cosi důvtipného,“ pokračoval publicista.

Podle Neffa je třeba počínání Pirátů v hlavním městě sledovat, aby lidé věděli, koho volí, až se příští rok přiblíží sněmovní volby. Spisovatel má totiž za to, že Piráti nám mohou natáhnout cyklostezky přes dálnice a mohou provést ještě řadu jiných věcí. Voliči si pak možná budou říkat, že Andrej Babiš (ANO) byl vlastně ještě dobrý premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihy předsedů ODS i Pirátů nepůsobí moc dobře. Tmavé fotky, nudnější pasáže

18:23 Knihy předsedů ODS i Pirátů nepůsobí moc dobře. Tmavé fotky, nudnější pasáže

ParlamentníListy.cz požádaly zkušeného recenzenta, novináře Zdeňka Svobodu, o posouzení dvou nových …