Zlatuška slíbil, že se oběsí. Už visí? Dost drsná debata

14.02.2018 7:17

Internetem se šíří strach o bývalého poslance hnutí ANO Jiřího Zlatušku. Ten totiž kdysi teatrálně slíbil, že pokud slovenský soud rozhodne, že Andrej Babiš byl donašečem StB, spáchá sebevraždu oběšením. Úterní výrok slovenského soudu, který konstatoval, že Babiš agentem skutečně byl, proto vyvolal dotazy po osudu profesora Zlatušky. Zejména proto, že bývalý rektor brněnské univerzity vždy rád hovořil o cti.

Zlatuška slíbil, že se oběsí. Už visí? Dost drsná debata
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška instruovaný Jaroslavem Faltýnkem

Všechno to začalo krátce po volbách roku 2013. Začátkem prosince byl tehdy novopečený poslanec hnutí ANO Jiří Zlatuška pozván do pořadu ČT24 Hyde park. Tam se mu dovolal občan, který se Zlatušky ptal na spolupráci jeho předsedy Andreje Babiše s StB.

Známého brněnského akademika dotaz pořádně rozpumpoval. „Chcete slyšet, že se oběsím nebo něco takového? Asi chcete slyšet něco dramatického,“ vyštěkl na diváka.

K šoku všech však v myšlence sebevraždy oběšením pokračoval i nadále. Informoval totiž národ, že viděl materiály, předložené u soudu, a ty jsou prý natolik průkazné, že jim stoprocentně věří. Dokonce tak moc, že za ně klidně bude ručit vlastním životem.

„Tato možnost je natolik vyloučená, že vám můžu slíbit, že se oběsím, pokud se to prokáže," pronesl k možnosti, že by slovenský soud rozhodl, že Andrej Babiš byl evidován jako agent StB oprávněně.

„To je jako byste řekl, že číslo dvě je liché, to se taky oběsím,“ dodal diplomovaný kybernetik.

Soud Andreje Babiše, který se mezitím stal předsedou české vlády, a slovenského Ústavu paměti národa, v úterý skončil definitivním rozsudkem, že Andrej Babiš byl mezi spolupracovníky komunistické tajné služby evidován oprávněně. Nastala tedy podmínka, kterou Jiří Zlatuška stanovil pro své oběšení.

„Dobré duše“ na sociálních sítích začaly po vynesení rozsudku masově šířit někdejší Zlatuškův veřejně pronesený slib. Pobavené reakce se pohybovaly od dotazu, zda už se Zlatuška k sebevraždě chystá, přes nabídky zapůjčení provazu. Objevily se i variace na klasické internetové R. I. P., zveřejňované v případě úmrtí.

Známý brněnský právník Tomáš Tyl se ptal po Zlatuškovi a značně rozverným způsobem se zajímal, kde se profesor schovává. Dokonce k jeho nalezení zkoušel metodu kukání.

Komentátor Petr Sedláček avizovaného sebevraha pobízel k výkonu: „Tak šup, šup“. Další uživatelé se Zlatušky, který si vždy zakládal na svém morálním profilu univerzitního hodnostáře, prostě ptali, zda splní svůj veřejně deklarovaný slib.

Korunu všemu ale nasadil Radim Holeček. Bývalý poslanec ODS, který byl Zlatuškovým kolegou v minulé sněmovně, sarkasticky poznamenal, že sliby z politiky občas člověka doběhnou.

Po Zlatuškově osudu se ptal například i marketingový expert a někdejší mluvčí ministra spravedlnosti Petr Dimun.

Zlatuška, který v říjnu opustil Poslaneckou sněmovnu, se doposud neozval. Na jeho twitterovém účtu je poslední aktivita zaznamenána 26. ledna.

Veřejně na sebe naposledy upozornil koncem ledna v rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz. Pustil se v něm zejména do prezidenta Miloše Zemana, kterého nazval „notorickým lhářem“ a z jeho kampaně před prezidentskými volbami se prý Zlatuškovi obracel žaludek.

Zeman prý těmito svými manýry už nakazil i Zlatuškova bývalého předsedu Andreje Babiše, který bývalého rektora brněnské univerzity velmi zklamal. Dříve prý chtěl bojovat proti korupci a hájil proevropské směřování země, nyní jej Zlatuška nepoznává.

V jednom z posledních příspěvků na svém twitterovém účtu se také posmíval: „To jsou ty paradoxy: Být pro prezidenta štvoucího proti migrantům, aby mohl být ekonomický migrant premiérem a dostal abolici...“

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

11:30 VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

Londýn se stal centrem protestů aktivistů z Extinction Rebellion. Policie sice protesty v Londýně za…