Zlobí, nikam nepojede. Kalouskova poslankyně chce prezidentovi seškrtat peníze na zahraniční cesty, aby tam prý neškodil

3. 12. 2014 18:32

Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová dnes se svým kolegou Jiřím Koubkem předkládá pozměňovací návrh k zákonu o státním rozpočtu na příští rok, jehož podstatou je snížení výdajů na zahraniční cesty prezidenta Miloše Zemana.

Zlobí, nikam nepojede. Kalouskova poslankyně chce prezidentovi seškrtat peníze na zahraniční cesty, aby tam prý neškodil
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na diskusi s občany

Poslanci svůj návrh odůvodňují tím, že Miloš Zeman při svých zahraničních cestách hájí pouze své vlastní názory, které nejsou v souladu se zahraniční politikou ČR reprezentovanou vládou.

Zeman se vyslovuje proti našim závazkům

V odůvodnění se píše, že Zeman se při svých zahraničních cestách vyslovuje proti našim závazkům plynoucím z členství v mezinárodních institucích, NATO a Evropské unii, v souvislosti se situací na Ukrajině. „Na zahraniční cesty se nechává zvát (včetně úhrady výdajů svých a manželčiných) jedním z nejbližších spolupracovníků Vladimira Putina Vladimirem Jakuninem, či odlétá ze zahraniční oficiální návštěvy letadlem soukromé společnosti,“ píše se dále v odůvodnění.

Poslankyně se také domnívá, že prezident Zeman již mnoha kroky během svých zahraničních cest dokázal, že spíše škodí reputaci České republiky a jejích občanů v navštívených zemích i v rámci Evropské unie a členských států NATO.

Rozpočet Kanceláře prezidenta republiky proto navrhuje snížit o 1,5 milionu korun. Tuto sumu chce přesunout do rozpočtu Ministerstva školství na protidrogovou politiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…