Zločinná propaganda, Jakube Železný. Hanba, zločin. Zkušený televizní radní odhaluje manipulační faul v přímém přenosu

17.04.2020 6:15

Jeden ze zakladatelů ODS, dnes stoupenec Trikolóry a dlouhé roky člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek bije na poplach. Veřejnoprávní Česká televize se podle jeho názoru dopouští zločinné propagandy.

Zločinná propaganda, Jakube Železný. Hanba, zločin. Zkušený televizní radní odhaluje manipulační faul v přímém přenosu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek

Někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se pořádně obul do moderátora České televize. Nadpis Štěpánkova textu „Zločinná propaganda Jakuba Železného“ hovoří sám za sebe. Text uveřejnil na sociální síti facebook. Napsal o Železném, že činí rovnítko mezi chvályhodnými neziskovými organizacemi, jako je Výbor dobré vůle Olgy Havlové (VDV) – a mezi tzv. politickými neziskovými organizacemi, pro něž v zákoně neexistuje žádná definice, ale podle Štěpánka přesto existují a nežádoucím způsobem ovlivňují naši společnost.

Podle Štěpánka jde o aktivisty, které nikdo nevolil, ale kteří jsou přisátí na veřejné zdroje a chtějí rozhodovat o životech občanů.

„Jakub Železný ovšem jako správný demagog a umanutý ideologický aktivista využil rozhovoru s ředitelkou VDV, aby mezi charitativní neziskovky a politické neziskovky vsunul rovnítko a ředitelku vmanévroval do jejich obhajoby. „Prostě klasický manipulační zločin, informační faul a propagandistická – promiňte mi to slovo, ale jinak to nazvat nejde – prasárna,“ rozjel se Štěpánek.

„Ale kdyby jen to. Železný samozřejmě smlčel, že existenci a praxi samozvaných politických neziskovek už dávno kritizují lidé nejrůznějšího politického přesvědčení, ale účelově vytáhnul pouze kritiku od předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. Tak nějak ve smyslu, ha, podívejte se, jaký totalitní pohrobek si to dovoluje kritizovat naši skvělou občanskou společnost, ergo, veškerá kritika politických neziskovek je něco špatného,“ vypálil další slovní náboje do Železného.

„Prostě jeden faul za druhým. Extrakt toho, jak se novinařina nemá dělat. Ostuda! Hanba! Zločin! Železného ostuda, Železného hanba, Železného zločin. Ostuda České televize, hanba České televize, další z ideových zločinů České televize,“ shrnul Štěpánek svůj náhled nejen na Železného.

Pokud bude Česká televize „informovat“ diváky i dál podobným stylem, nezbude prý, než ji připravit o peníze z veřejných zdrojů. Totéž by Štěpánek udělal i s tzv. politickými neziskovými organizacemi.

„Proč bychom si také měli platit něco, co nám škodí, že? Prostě zastavit penězovody. Dřív, než bude pozdě,“ zdůraznil Štěpánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…