Zlomový moment zdravotnictví. Lékař už nebude zodpovídat za všechno

08.09.2011 9:05 | Zprávy

Jako reformní bourák se po středečním schválení reformních zákonů ministr zdravotnictví Leoš Heger necítí, ale velkou radost má. V rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že hlavním posunem bylo zakotvení práv a povinností všech tak, aby byl pacient vnímán jako rovnocenný partner.

Zlomový moment zdravotnictví. Lékař už nebude zodpovídat za všechno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

Za výrazný posun oproti současnému stavu považuje po středečním schválení reformních zákonů ministr zdravotnictví Leoš Heger snahu zakotvit práva a povinnosti všech tak, aby byl pacient vnímán jako rovnocenný partner. I když má z prosazení zákonů velkou radost, tak se nepovažuje za reformního bouráka, který má už splněno.

„Za zlomový moment našeho zdravotnictví považuji, že už nebude platit, že lékař zodpovídá za všechno. Zcela konkrétně je proto v zákoně napsáno, že za nároky pacientů ručí pojišťovna. Pacient bude mít právo na určitý standard, jenž bude vládní nařízení přesně definovat - třeba geografickou nebo časovou dostupnost," říká Heger v rozhovoru pro MF Dnes.

Pacient si může stěžovat pojišťovně, když ho lékař nevezme

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jih

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

O kolik byste snížili sociální odvody pro pracující rodiče?

A týkalo by se to obou rodičů a i živnostníků? A ještě máte také řešení toho, jak si s malými dětmi sehnat práci? Protože to také není snadné. Ráda bych třeba něco jen na částečný úvazek, ale ne za almužnu a hledat takovou práci je jak hledat jehlu v kupce sena.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

14:26 Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová, jmenovaná prezidentem Donalde…