V časech koronavirové izolace má prý čas na některé aktivity, které normálně nestíhá. Takže jako celoživotní sportovec a dobrodruh prý má například životní běžeckou formu. Přitom si všiml, že se tu aktivizovali „hnusáci, schopní tě buzerovat, že nemáš roušku“. A to i v místech, kde skutečně nemůžete ohrozit nikoho. „Fakt se odhalujou charaktery. Když někdo v sobě měl bonzáka, tak se teď projevuje,“ shodl se s moderátory.
Normální lidé si podle něj dokázali najít rovnováhu mezi předpisy a normálním fungováním. Ale jsou i výjimky. „Já třeba teď poznávám typ lidí, kteří 10. března zalezli domů a nechodí vůbec nikam. A to mi přijde strašně smutný. A na vině jsou politici, na vině jsou média. Je to něco neskutečnýho, že někdo, kdo je zdravej, tak nechodí ven. On tím oslabuje svoje zdraví, svou imunitu, a nedává to vůbec žádný smysl,“ kroutil hlavou novinář a cestovatel. Lidé, kteří se nechali zastrašit, jsou podle něj smutnou kapitolou koronakrize.
„Zdravotnický systém nezatíží sportovci, ale chlapi, kteří váží sto třicet kilo a posledních šest týdnů jen čumí doma na Netflix,“ zaznělo také v debatě. Například ředitel pražského Motola Miloslav Ludvík očekává na podzim kvůli zanedbané prevenci, stresu a sedavému životnímu stylu velkou vlnu onkologických pacientů. Navíc pro tyto lidi bude obrovský šok vrátit se do normálního života.
„Tohle extrémní strašení lidí se opravdu nepovedlo,“ shrnul Poláček. Děsivým případem je pro něj zpěvák Dušan Vančura, kterého to vystrašilo tak, že se bál jít k doktorovi se zánětem zubu a na celkem banální problém nakonec zemřel.
Poláček ale věří, že i toto se srovná. „Já mám tenhle národ strašně rád, jsem velkej vlastenec, a kdybych mohl mít doma stožár, tak si na něj dám českou vlajku. A mně se moc líbilo, jak se celá republika zachovala kolem desátého března, jak to všichni zvládli. Tak čtrnáct dní to bylo v pohodě. Pak jsme si ale začali všímat, že už to není tak jednoznačný. Že se lidi bojí chodit k doktorovi i na důležitá vyšetření. A najednou jsme si začali uvědomovat, že kolem nás začínají lidé krachovat a dostávat se do depresí,“ popsal své pocity.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav