Zmatený Joe Biden. Popletl si svou vnučku s mrtvým synem. A pak se do toho zamotal ještě více...

04.11.2020 16:02

Během amerických prezidentských voleb si jeden z kandidátů – Joe Biden – spletl svoji vnučku s pět let mrtvým synem. Zvláštní okamžik zaznamenaly televizní kamery ve Philadelphii, kde Biden hovořil ke svým příznivcům. Nebyla to první taková chyba 77letého Bidena, který je, podle současného prezidenta Donalda Trumpa, pro úřad prezidenta mentálně nezpůsobilý.

Zmatený Joe Biden. Popletl si svou vnučku s mrtvým synem. A pak se do toho zamotal ještě více...
Foto: repro Youtube
Popisek: Joe Biden - kandidát na prezidenta USA za Demokraty

Biden ve Philadelphii předstoupil před své voliče a prohlásil: „Toto je můj syn Beau, kterého mnozí z vás pomohli zvolit do delawareského senátu.“ Jenže Bidenův syn je již pět let po smrti, a místo něho vzal Biden kolem ramen svou vnučku Natalie.

Ani to ale nebylo všechno, poté objal svoji další vnučku Finnegan, ale i tu si spletl se slovy „toto je moje vnučka Natalie“. Biden si pak svojí chybu uvědomil a pokusil se ze všeho udělat žert. „Tohle je Natalie, to je Beauova dcera,“ prohlásil pak již správně, jak informuje server Echo24.cz.

Současná hlava státu Donald Trump právě na podobné Bidenovy příhody a jeho vysoký věk upozorňoval v kampani, s tím, že Biden není mentálně způsobilý pro úřad prezidenta. Pokud by Biden vyhrál, stal by se nejstarším prezidentem v americké historii.

Ve Spojených státech se očekává v prezidentských volbách velmi těsný výsledek, ačkoliv podle průzkumů měl s určitou převahou zvítězit právě Joe Biden. V případě neúspěchu se chystá současný prezident Donald Trump napadnout výsledek voleb u Nejvyššího soudu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…