Zmatky kolem výběru ministra: Peake ho má, nemá, má, nemá...

20.11.2012 7:53

Zmatky a nejasnosti provázely v pondělí hledání nového minstra dopravy místo odstupujícího Pavla Dobeše. Jednou lidé z TOP 09 tvrdili, že mají nového kandidáta vybraného, pak zase, že nikoliv. Chvíli to měl být člen jejich strany, pak zase bezpartijní. Zmatky kolem obsazení ministerské funkce už začínají vadit ODS, která LIDEM vyhrožuje, že jim resort odebere. Zástupci koaličních stran si věc ujasní na dnešním jednání K9.

Zmatky kolem výběru ministra: Peake ho má, nemá, má, nemá...
Foto: LIDEM
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM – liberální demokraté Karolína Peake
reklama

V pondělí ráno podle MF DNES mluvil místopředseda strany LIDEM Jiří Rusnok o tom, že nový kandidát je členem strany, odpoledne už však tvrdil, že je nestraníkem. První místopředsedkyně Dagmar Navrátilová zase ujišťovala, že „kandidáta máme a je to odborník na dopravu“. A vše korunovala předsedkyně strany Karolína Peake slovy, že v tuto chvíli její strana žádného kandidáta nemá.

Začíná se však spekulovat, že poté, co premiér Petr Nečas vetoval jmenování Roberta Vacka, strana o sto členech není schopna nabídnout kvalitního kandidáta. Spekuluje se proto, že by mohl být nasazen nestraník. A v této souvislosti se mluví o dvou jménech.

Tím prvním je Jiří Veigert. Provozní ředitel Ředitelství silnic a dálnic má blízko k předsedkyni Karolíně Peake. Ta však sama popřela, že by se Veigert měl stát ministrem. Druhým adeptem je Petr Moos, uznávaný dopravní expert a prorektor ČVÚT. Ten už působil jako ministr dopravy v úřednické vládě Josefa Tošovského.

Neschopnost strany LIDEM najít pořádného kandidáta vede k nervozitě zejména v ODS, kde už se mluví, že by straně Karolíny Peake mohlo být lukrativní ministerstvo odebráno. „Je třeba hledat koncepčnější řešení,“ řekl první místopředseda ODS Martin Kuba. LIDEM však s takovou rošádou nesouhlasí a již naznačili, že v takovém případě jsou klidně ochotni opustit koalici. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…