Zmizte odsud. Bulvár navštívil rodiče Marka Dalíka

12.03.2013 7:08

Deník Blesk si vzal tentokrát na mušku policií stíhaného lobbistu Marka Dalíka, v jehož kauze se objevily nové důkazy. Zatímco on sám si prý žije v luxusu, který nelze přehlédnout, a užívá si své „pochybné miliony“, jeho rodiče žijí skromně.

Zmizte odsud. Bulvár navštívil rodiče Marka Dalíka
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur
reklama

Marek Dalík je stíhán policií pro podezření z toho, že si řekl o úplatek ve výši půl miliardy korun v kauze nákupu obrněnců Pandur. Svou vinu sice stále odmítá, ale v případě jejího prokázání mu hrozí až desetiletý trest. V případu se navíc objevil nový důkaz, který má jeho jednání potvrzovat. Podle MF Dnes získala policie písemný záznam průběhu schůzky, který sepsal několik hodin po setkání bývalý diplomat USA a poradce zbrojovky Steyr Victor Jackovich.

To je luxus

"Drahá auta, vila a jachta v Toskánsku, oblečení vyhlášených značek. A to není vše!“ tak popisuje deník Dalíkův majetek. Kromě výše uvedeného si prý ozdobil zahradu své vily u Pražského hradu krystalem z leštěné oceli od světově známého umělce. Jeho cena se podle odhadů může pohybovat až okolo milionu korun.

"Zato trávník u řadového brněnského domku, kde žijí Renáta a Jaromír Dalíkovi, krášlí jen otesaný špalek za pár stovek,“ srovnává Blesk, který se chtěl přesvědčit, zda jeho nejbližší "jsou v takové vatě, jako přítel expremiéra Topolánka“.

Podezření z braní úplatku

Ani jeden z rodičů lobbisty se ale s reportéry bavit nechtěl. Dalíkovu matku prý sousedé vídají jen zřídka a otec z návštěvy novinářů dvakrát nadšený nebyl. "Zmizte odsud, prosím,“ odpálkoval Dalík starší reportéry a byl prý viditelně nervózní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…