Zmlácení Ladislava Jakla: Láska se vyznal, že ho nesnáší, Tabery peskoval Klause za komentář

28.05.2019 17:10 | Zprávy

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek razantně odsoudil útok na spolupracovníka exprezidenta Klause Ladislava Jakla. Ke Kalouskovi se přidali i bezpečnostní expert Andor Šándor, senátor Václav Láska i šéfredaktor Respektu Erik Tabery. Jak Láska, tak Tabery poukázali na určité rozdíly a podobnosti útoku na Jakla a útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho.

Zmlácení Ladislava Jakla: Láska se vyznal, že ho nesnáší, Tabery peskoval Klause za komentář
Foto: Archiv PL
Popisek: Ladislav Jakl

Ladislav Jakl byl podle svých vlastních slov napaden v metru. Prý byl napaden za to, že si dovolil kandidovat do Senátu z hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Miroslav Kalousek útok na Jakla ostře odsoudil. Označil ho za „odporný, zbabělý a nepřijatelný“.

Bezpečnostní expert se ke Kalouskovi přidal. Na sociální síti Facebook zdůraznil, že fyzické útoky do politiky rozhodně nepatří, a to bez ohledu na to, vůči komu je násilí právě pácháno, zda je to někdo, kdo nám není po chuti, nebo je to někdo, s kým sympatizujeme.

„S panem Jaklem se osobně neznáme. Jeho napadení je ale něco, co by bez ohledu na politickou příslušnost, národnost či názory u nás nemělo mít v žádném případě místo. Tento ohavný čin by měl probudit ty politiky, kteří sémě nenávisti účelově, někdy možná jenom z prostinké hlouposti zasévají. A ty, kteří tak nečiní, aby se proti tomu velmi výrazně a hlasitě ozývali,“ požádal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

20:30 „Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

Kauza kolem Filipa Turka dál sílí. Po článcích Deníku N zveřejnila iniciativa Štít demokracie vlastn…