Známému umělci umřeli dva koně. A naštval se na vládu Polska

14.04.2016 10:04

O tom, že polští konzervativci naštvali bubeníka Rolling Stones Charlieho Wattse, píší dnešní Hospodářské noviny. Jeho žena Shirley totiž krátce za sebou přišla o dva vzácné arabské koně. Ty chovala v polském státním chovu v Janówě Podlaském.

Známému umělci umřeli dva koně. A naštval se na vládu Polska
Foto: Archiv
Popisek: Jezdec na koni
reklama

Vedení chovu se ujal nový ekonom, který byl dosazen vládní stranou Právo a spravedlnost. Tento ekonom však nemá podle tisku o koních ani ponětí a v Polsku je jeho dosazení žhavým tématem. Podle všeho ilustruje, jak nová vláda jedná bez rozmyslu. Dosazuje prý lidi bez kompetencí jen proto, že jsou věrni vládní straně. Nové ředitele dostaly za poslední týdny desítky státních firem.

„Neměl jsem ke zvířatům blízko, ale bude to pro mě velká vášeň,“ přiznal ekonom Marek Skomorowski, když přijímal ředitelský post v Janówě Podlaském. Přitom předchozí ředitel Marek Trela měl čtyřicetileté zkušenosti. Skomorowski však nyní, po úmrtí dvou koní Shirley Wattsové, sám odešel. A to po velkém mediálním lynči. 

První kůň Wattsové zemřel na střevní koliku, šestnáctiletá březí klisna po porodu na 170 km vzdálené klinice. A to se přitom v hřebčíně rodí kolem osmdesáti hříbat ročně. 

Wattsová se nyní chystá zažalovat polský stát, své zbývající dvě klisny nechala převést do Anglie. Pochválila také bývalého ředitele Marka Trela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…