Známý bojovník proti alkoholu varuje prezidenta: Můžete i oslepnout

04.08.2013 9:30

Primář závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor přepočítal množství alkoholu, které si za den dopřává Miloš Zeman. Vyšlo mu prý 180 g čistého alkoholu, a to je podle něj rizikové i pro zdravého člověka. Lidovky.cz píší, že Nešpor varuje před slepotou a dalšími komplikacemi.

Známý bojovník proti alkoholu varuje prezidenta: Můžete i oslepnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Lékaři z dvanáctičlenného konzilia, které se bude starat o prezidenta, v pátek informovali veřejnost, že prezident Miloš Zeman trpí lehkou formou cukrovky a proto musí držet dietu a značně omezit alkohol a kouření.

Server Lidovky.cz připomínají, že ještě v průběhu kampaně Zeman prohlásil, že denně vypije šest skleniček vína a tři panáky slivovice. Primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor prý toto množství nepovažuje za normální dávku alkoholu. "Přepočítal jsem množství alkoholu v šesti skleničkách vína a třech panácích slivovice. Vyšlo mi 180 g čistého alkoholu. To je rizikové i pro zdravého člověka," řekl pro Český rozhlas Nešpor.

Možných vážných komplikací je celá řada

Podle Nešpora může takový přísun alkoholu způsobit značné zdravotní komplikace. Hrozí prý například srdeční arytmie, hypertenze, mozková příhoda nebo náhlá smrt. Lidovky.cz dále píší, že prezident má kvůli cukrovce také horší vedení nervů v oblasti nohou. To se občas projevovalo váhavým krokem a občasným zaškobrtnutím. "Má-li někdo cukrovku a pije alkohol, může takový člověk přestat chodit," dodává Nešpor. Pokud by Zeman nedodržoval životosprávu, kterou mu naordinovali lékaři, mohl by podle Nešpora dokonce i oslepnout.

reklama

autor: dkr

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …