Podle Kohouta nemohla v dané chvíli Merkelová vymyslet Britům lepší impulz k vystoupení z Evropské unie než svým postupem v řecké krizi. Zároveň podle něj vzniká otázka, zdali to německá kancléřka dělá schválně, nebo zda jde „pouze“ o krátkozrakost a neohrabanost. „Každopádně od prosince 2009, kdy řecká krize začala, nevynechala Merkelová příležitost, jak krizi prohloubit, prodloužit a rozšířit,“ myslí si ekonom.
Podle něj vše začalo bagatelizováním, kdy například v březnu 2010 Merkelová po schůzce s Papandreuem oznámila, že Řecko nežádá Německo o finanční pomoc, protože není nutná. „Kdyby oba státníci nestrkali před pěti lety hlavy do písku, mohlo Řecko být již čtvrtým rokem na cestě k obnově,“ domnívá se ředitel pro strategii společnosti Partners a dodává, že za to, že to tak není, vděčí svým vlastním negramotným politikům i údajně ekonomicky negramotné Merkelové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd