Známý ekonom píše z Kchun-mingu: Učme se od Číňanů

27.07.2012 9:31 | Zprávy
autor: adr

V nejlidnatější zemi světa nabírají města na síle. Roste tam silná střední a vyšší vrstva, která si dobře vydělává a potáhne ekonomiku. Předáci města Kchun-ming například řeší, jak využít ve svůj prospěch rychle rostoucí jihovýchodní Asii.

Známý ekonom píše z Kchun-mingu: Učme se od Číňanů
Foto: Miller Nagan
Popisek: Čína, ilustrační foto

Evropa by se prý z uvažování čínských politiků mohla učit. Ve svém komentáři pro deník MF Dnes se to snaží dokázat mediálně frekventovaný analytik Raiffeisenbank Aleš Michl.

Evropa umí prý jen mluvit

Evropští politici by měli mít jasnější vize. Viceguvernér jedné z čínských provincií Čchen Wej-ken by mohl jít příkladem. "Chceme tady mít zaprvé automobilky, zadruhé chceme více petrochemie a zatřetí budeme investovat do ekoinovací," cituje Michl jeho slova a je dle něj příjemné, když politik neříká samá klišé a je stručný a jasný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lámou se ledy? Co se musí stát, aby Evropa nebyla ztracená

11:45 Lámou se ledy? Co se musí stát, aby Evropa nebyla ztracená

Je Evropa ztracená? To je otázka, kterou si klade stále více lidí. A dochází k odpovědi, že pokud to…