Známý herec a režisér: Vladimir Putin je učenlivý žák Stalina

16.06.2014 8:15

Známý herec a režisér Břetislav Rychlík, jenž učí na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, se v komentáři pro deník MF Dnes podělil o to, co mu proběhne hlavou, když sleduje kroky ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého v příspěvku označuje za „učenlivého žáka diktátora Stalina".

Známý herec a režisér: Vladimir Putin je učenlivý žák Stalina
Foto: hns
Popisek: Režisér Břetislav Rychlík
reklama

„Nevím, jestli jsem slovo Ukrajina vůbec slyšel, než jsem šel do školy. Ale určitě jsem slyšel pojem Podkarpanda. A v tajemných náznacích dospělých se významně šeptalo ještě o něčem, když k nám na Moravu přijel z Čech strýc Jura zvaný strejda partyzán," uvádí režisér Břetislav Rychlík svůj komentář.

V něm vzpomíná také na vyprávění své sestřenice Olgy, která mluvila o bídě, o vesnici Porožkovo, kde mají televizor ve stodole, kde se jednou týdně scházejí dospělí i mládež, většinou bosá nebo v pracovních škrpálech.

Rychlík popisuje svoje vzpomínky, které se mu vybavují v souvislosti s Putinem

„Celé to bylo divné. Sovětský svaz, země, kde zítra již znamená včera, měla být v čele pokroku celého světa. Vždyť i tady už jsme měli boty a kino, v Kyjově dokonce širokoúhlé," vzpomíná Rychlík.

Se strejdou prý postupně zaváděl řadu rozhovorů odpovídajících tomu, jak se stával dospělejším. Nejvíc prý jeho příbuzný nadával na Stalinem zmanipulované volby v roce 1944. „To byl teror a podvod. My měli patřit znovu pod Československo. Voni zastrašovali lidi, že jsou vohrožovaný fašistama, sváželi je do volebních místností pod samopaly a museli vodhlasovat Stálinem vybraný lidi a připojení k Moskalům, k Sovětskýmu svazu," cituje režisér strýcova slova.

„To mi dnes naskakuje při sledování kroků učenlivého 'Stálinova' žáka Vladimira Putina," napsal Rychlík ve svém komentáři pro MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Islámský učenec radí, jak na koronavirus: Hlavně potírat řiť fialkovým olejem. A Írán pak vykazuje čísla, kterým nikdo nevěří...

7:24 Islámský učenec radí, jak na koronavirus: Hlavně potírat řiť fialkovým olejem. A Írán pak vykazuje čísla, kterým nikdo nevěří...

„Nejlepším spojencem infekce je stupidita,“ tvrdí komentátor a matematik Marian Kechlibar k současné…