Známý publicista se opřel do Fischera: Je to komický panák

13.10.2013 7:54

Ministerstvo financí oznámilo, že v září poprvé v historii České republiky klesl státní dluh a mezinárodní agentury potvrdily vysoký rating AA. Podle blogera a publicisty Josefa Havránka se ale ministr financí v demisi Jan Fischer tváří, jako by to vše byla jeho zásluha.

Známý publicista se opřel do Fischera: Je to komický panák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Havránek ve svém komentáři ale zdůrazňuje, že těch několik týdnů, během nichž je Fischer ve funkci, nemělo na zveřejněné ukazatele žádný vliv. „Výrazný pokles státního dluhu je skvělým výsledkem jeho předchůdce Miroslava Kalouska a jeho ministerského týmu,“ míní. Namísto billboardů, na nichž se zemanovci do Kalouska strefují, by mu tak měli dle blogera spíše děkovat.

Fischera kritizuje i za to, že již před časem najmenoval na ministerstvu komisi, jejímž úkolem bylo vyšetřit údajné Kalouskovy zločiny. „Dobrý nápad! Jistý problém snad spočívá jen v tom, že zkoumání není jednoduché a zmíněné komando nebude schopné obvinit Kalouska ještě před volbami, v rámci předvolební kampaně, jak by se to slušelo. Proto se Fischer rozhodl nečekat a už nyní vyrukoval s některými  dílčími  poznatky,“ ironizuje Havránek.

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Obvinění, které publicista považuje za absurdní, se týkalo Radka Šnábla, již odvolaného vedoucího oddělení mezinárodní ochrany investic. „Údajně trávil spoustu času na golfu, přestože zastupoval Českou republiku v arbitrážních sporech o stovky  miliard! Ty spory sice vyhrával, ale co ten golf, že?! Kdybych tyhle komické argumenty neslyšel přímo z úst vážně se tvářícího Jana Fischera, předpokládal bych, že si dělá prču,“ kroutí hlavou Havránek.

„Nikdy jsem k tomu panákovi necítil sympatie, ale že by byl schopen i té onuce, to mě tedy nenapadlo! Nějak jsem opomněl tu jeho komunistickou minulost - inu, starého psa novým kouskům nenaučíš," dodává závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …