Znechucený Kalousek na ČT: Babišovi dnes vychází vstříc i Bakalův Respekt

31.05.2015 21:03

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se rozpovídal před kamerami České televize. Zostra se pustil do Andreje Babiše (ANO), proti jehož vysávání státního rozpočtu skrze vlastní firmy by se měli postavit všichni občané, ne jen politici. Totéž platí i o problému ovládání médií, i tady by měli lidé myslet na to, že Babišova média nepíší úplně svobodně. Kalousek však zkritizoval i časopis Respekt Zdeňka Bakaly.

Znechucený Kalousek na ČT: Babišovi dnes vychází vstříc i Bakalův Respekt
Foto: facebook.com
Popisek: Miroslav Kalousek se psem
reklama

Hostem Týdne v politice České televize byl 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Vysvětloval, proč opoziční strany sáhly k hlasování o nedůvěře vládě. „Když ústavodárce stanovil, že k vyvolání hlasování o nedůvěře vládě nepotřebuje 101 hlasů, tak tím pravděpodobně něco sledoval,“ podotkl Kalousek hned na úvod s tím, že on se na tvorbě Ústavy ČR nepodílel.

Opozice chtěla upozornit na hrozivý střet zájmů Andreje Babiše (ANO). Problém je navíc v tom, že nejsme zemí s úplně svobodnými médii. V normální situaci by na problémy spojené se střetem zájmů upozorňovaly. „Ale ty noviny o tom teď nepíšou,“ posteskl si. Nevěřícně kroutil hlavou i nad tím, že Babišovi vychází vstříc i časopis Respekt, který vlastní Zdeněk Bakala.

„Pokud se chceme bránit Babišovu korupčnímu režimu, tak je to na každém z nás. Tím nemyslím jen poslance, ale skutečně všechny občany,“ zdůraznil někdejší ministr financí.

Současná pravicová opozice instrumentem vyhlášení nedůvěry nijak neplýtvá, ale už prý bylo třeba upozornit na to, že se současný ministr financí obohacuje na úkor státního rozpočtu, a tedy všech občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

9:00 Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

Václav Klaus je zdravý, úspěšně se zbavil covidu a byla mu ukončena izolace. Exprezident se vrací do…