Mnozí politici si servítky opravdu nebrali. Za vandalismus označil incident například Zdeněk Ondráček z KSČM. Řekl také svůj názor, co by v tomto směru bylo snad možné označit za legitimní protest.
„Pokud by tato osoba, ale zde bych spíše řekl skupina osob, šla na určité místo, třeba podél tratě, kudy kolona pojede a tam svůj nesouhlas verbálně nebo transparentem vyjádřila. Tak jako to dělali jiní třeba v případě nesouhlasu s průjezdem konvoje americké armády,“ řekl Ondráček a dodal, že to, co se stalo, prokazuje neochotu, možná i neschopnost určité skupiny obyvatel k toleranci jiného názoru. „Je třeba si uvědomit, že od útoku na majetek není daleko k útoku fyzickému,“ míní Ondráček.
Velmi silně se do těch, kteří vlajky poničili, opřel také například Stanislav Grospič. „Myslím si, že je to vandalismus, primitivismus hraničící až s neofašismem. Je to ostuda, která vůbec nevyjadřuje toleranci názoru.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora