Žokej, hokejista nebo pán z Večerníčku. I ti mohou usednout do nového Senátu

08.10.2016 18:07

Senátní volby přinesly kromě politických matadorů a osob „veřejně činných“ kalibru Martina Konvičky také kandidáty, které voliči znají spíše z jiných oborů lidské činnosti. Někteří z nich uspěli, jiní se pouze zúčastnili.

Žokej, hokejista nebo pán z Večerníčku. I ti mohou usednout do nového Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu hnutí ANO

V karlovarském kraji kandidoval za hnutí ANO slavný žokej Josef Váňa. Ten Andreje Babiše podpořil již v minulosti, nyní nastavil vlastní tvář a zadařilo se mu – po zhruba sedmdesáti procentech sečtených hlasů postupoval poměrně jistě do druhého kola.

„U sousedů“ na Mostecku vyzýval v dresu ČSSD senátorku Alenu Dernerovou Jiří Šlégr. Bývalý poslanec a především slavný hokejista. I jemu se rýsuje postup do druhého kola, byť s poměrně výrazným odstupem od obhajující senátorky.

Až na vedoucí pozici se dokonce prodral v Plzni Václav Chaloupek. Sedmašedesátiletý tvůrce „zvířecích“ večerníčků s trojicí medvědů nebo „Vydrýskem“ má těsný náskok před úřadující senátorkou Dagmar Terelmešovou.

V dalších obvodech uspěl například na Vysočině Michal Stehlík. Někdejší děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy držel těsně před koncem sčítání druhé místo za senátorem z ODS Milošem Vystrčilem.

Velký souboj hned několika známých osobností na Praze 6 vyhrál Václav Bělohradský. Filozof kandidující společně za ČSSD a zelené sice porazil baletního mistra Vlastimila Harapese nebo exdisidenta Františka „Čuňase“ Stárka, ovšem s výrazným odstupem na kandidáta TOP 09 Jiřího Růžičku.

V dalším z pražských obvodů neúspěšně kandidoval do Senátu hudebník Felix Slováček, kterého však voliči našli na lístku pod občanským křestním jménem Antonín. I tato nejasnost možná přispěla k tomu, že si slavný saxofonista připsal pouhých 0,86 procenta. Ve stejném obvodu neuspěl ani Miroslav Koranda, známý ředitel pražské základky, odvolaný poté, co propleskl neposlušného žáka.

Z dalších známých tváří neuspěla například šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která v Ostravě získala necelých 13 procent. V tomtéž obvodě neuspěl Ilja Racek mladší, ředitel Slezského divadla Opava a syn známého herce téhož jména.

V Brně neuspěl Jiří Pernes, známý historik a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, kandidující za ODS.

V Liberci neuspěl ani Pavel Ploc, dlouholetý poslanec a předtím olympijský medailista ve skoku na lyžích, kterého vyslala do voleb ČSSD a skončil až na pátém místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…