Zoufalci a trosečníci. Doktor Macek ostře sepsul ty, co přemlouvají Václava Klause

27.08.2013 11:45

Podruhé během dvou dní se doktor Miroslav Macek na svém blogu vyjádřil ke snaze některých lidí přimět k návratu do politiky Václava Klause. Tentokrát ostře oglosoval úroveň těch, kteří Václava Klause za tímto účelem oslovují.

Zoufalci a trosečníci. Doktor Macek ostře sepsul ty, co přemlouvají Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Miroslav Macek se v posledních dnech baví tím, jak se spekuluje o návratu Václava Klause do politické arény. Zejména jej prý baví dohady komentátorů, kolik „politických osobností“ musí vyjádřit přání být zaštítěni Klausem, aby se bývalý prezident rozhodl vrátit do aktivní politiky.

Na těchto spekulacích je podle Macka úsměvné především to, že mluví o „politických osobnostech“, přitom nikoho takového prý mezi prosebníky nelze nalézt. „Ať se rozhlížím, jak se rozhlížím, zatím nevidím ani jednu. Jen trosečníky, kteří hledají další lehkoživné angažmá a doufají, že voličstvo zapomene na jejich zoufalou minulost,“ zhodnotil Macek kvality lidí, kteří projevují ambici „jít do toho s Klausem“.

Macek již v pondělí naznačil, že těmto prosebníkům moc šancí nedává. Sám prý totiž ví, jaké to je přemlouvat Václava Klause k účasti na nějakém projektu. Ten prý jde jen do akcí, u kterých je reálná šance, že mu přinesou vítězství. A lidé, kteří s ním chtějí zakládat nový subjekt, prý takové záruky rozhodně neposkytují. 

Co napsal doktor Macek:

Komentátoři se předhánějí v dohadech, kolik „politických osobností“ musí vyjádřit přání být zaštítěny Václavem Klausem, aby se nechal přesvědčit k aktivnímu návratu do politiky. Ať se rozhlížím, jak se rozhlížím, zatím nevidím ani jednu, jen trosečníky, kteří hledají další lehkoživné angažmá a doufají, že voličstvo zapomene na jejich zoufalou minulost…


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…