"Každý den stejně, každý den podle téhož scénáře - přesně o půl osmé jeden zprava, druhý zleva, den co den, prostě novodobá spartakiáda. Chybí invence, nechybí nuda," nenechává na moderátorech nit suchou Kubačáková. A připomíná, že ostatní stanice mají moderátory sedící, což má podle Kubačákové dobrý důvod. "Televize je pro diváka náročné médium, protože vyžaduje pozornost zrakovou i sluchovou. Tempo zpravodajství se však neustále zvyšuje, rychlost, s jakou někteří moderátoři vychrlí mluvené slovo (už i v rozhlasovém vysílání), je někdy až nepříjemná," tvrdí. Drmolení, špatná výslovnost a rychlá mluva vytváří spolu s chozením po studiu špatnou kombinaci.
"Přidáme-li k tomu ještě pohyb moderátora na obrazovce, je toho na diváka zkrátka moc," dodává. Hlavní funkcí zpravodajství je podle publicistky hlavně předání informací a ne rozptylování diváka, který se tak pořádně nesoustředí na obsah sdělované zprávy. "Je tedy otázkou, proč Česká televize tak neprofesinálně odpoutává pozornost diváků od obsahu mluveného slova a nabízí ladnou chůzi a módní přehlídku tam, kde by informace měly diváky a posluchače oslovit a zaujmout jen obsahem. Nebo že by to byl záměr?" Přitom právě dramaturgie a nové tváře, které dostalo před nedávnou dobou zpravodajství České televize, mělo zvýšit sledovanost. Nakonec ale sklízelo u odborníků i diváků kritiku. "Utichly ironické komentáře v médiích, odborníci to zřejmě vzdali....", dodává na závěr Kubačáková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane