Zruší se maximálně deset nemocnic, slíbil náměstek Nosek

10.07.2012 19:39

V rámci zdravotnické reformy se plánuje zrušení několika nemocnic. Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek ale v Impulsech Václava Moravce ujišťoval, že jejich počet bude jen v jednotkách, tedy že více než deset se rušit nebude.

Zruší se maximálně deset nemocnic, slíbil náměstek Nosek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto
reklama

„V případě nemocnic půjde maximálně o jednotky,“ ujišťoval na rádiu Impuls náměstek Petr Nosek. Kromě rušení nemocnic se ale reforma týká i nadstandardů. Těch pravděpodobně přibude. „Nejdříve musí být debata na příslušných úrovních,“ nastínil v pořadu. „Chceme-li zde mít připojištění, musíme mít prostor co připojišťovat,“ dodal k tomu, jak se k nadstandardům budou stavět pojišťovny.

Vůči nadstandardům se však už objevila vlna kritiky, a to ze strany odborů i pacientů. Došlo to až do toho bodu, že proti nadstandardům vznikla stížnost. „Ta stížnost směřuje pouze vůči ekonomické náročnosti verze péče,“ tvrdí Nosek.

Podle něj není pravda, že by reforma nebyla v souladu se zákonem. Podmínkou prý je, aby byla plněna péče a aby bylo zajištěno zdraví pacienta. Nyní se čeká, jak rozhodne Ústavní soud (ÚS). „Pokud ÚS rozhodne v náš prospěch, musíme mít vypracovaný návrh, mít pracovní skupinu,“ vyjmenovával důvody, proč byly i přesto nadstandardy spuštěny.

„Těch 18 položek funguje, přináší to spokojenost pacientů,“ stál si za svým náměstek ministra. Podle něj se často zapomíná, že pod slovo nadstandard se v podstatě zahrnuje mnoho věcí. Například i připlácení za internet v nemocnici či za samostatný pokoj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

12:45 Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

Americký server Heritage.org přišel s článkem, který rozkrývá zakladatele hnutí Black lives matter. …