Zrušme Senát. Už kvůli Okamurovi, vyzývá Reflex

21.10.2012 19:55 | Zprávy
autor: joh

Komentátor týdeníku Reflex Petr Holec napsal komentář k definitivním výsledkům senátních voleb. Senát by podle něj měl být zrušen – a důkazem je to, že se do něj dostal podnikatel Tomio Okamura.

Zrušme Senát. Už kvůli Okamurovi, vyzývá Reflex
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.

„Kdysi otloukaný mládenec s nedostatečně šikmýma očima, jak o sobě Okamura rád vykládá, právě dosáhl povinné čtyřicítky, takže si nejen našel další sympatickou přítelkyni, ale protože ho máme fakt rádi, potáhne teď i na Hrad,“ komentuje Holec.

ODS prohrála definitivně a její předseda Petr Nečas se podle Holce zmůže jen na hysterický úsměv. „Chcete-li pochopit, jak hluboko ODS padla, stačí se podívat na to, čím se nyní na volebním štábu chlácholí: totiž že v tradičně pravicové Praze nakonec neporazil její senátorku Danielu Filipiovou komunista Jiří Dolejš. Toho navíc podporovali i někdejší disidenti, bojovníci proti komunismu,“ napsal komentátor.

ČSSD sice vyhrála, ale zase taková výhra Senát není. Podle Holce je totiž problém úplně jinde. „Jenže situaci zásadně mění současný rozklad ODS, potažmo i vlády: jakékoli senátní veto nyní snadno znamená i vládní veto, plus veto celé ODS. ČSSD navíc v Senátu poprvé vládne – spolu s komunisty a pár nevyzpytatelnými typy – i ústavní většinou. Obávám se, že to nemusí trvat ani moc dlouho a bude podobně vládnout i celé zemi. Poděkovat za to budeme moct především ODS,“ myslí si Holec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…