Ztrácíme demokracii a Babišovi se Zemanem to vyhovuje, píší u Šafra

13.12.2015 21:30

Podle komentátora, společenského glosátora a spoluzakladatele serveru mapovani.cz Petra Havlíka se Česká republika vzdaluje západním demokraciím. Problémem je podle něho především ministr financí Andrej Babiš. „Velkopodnikatel a správce vašich peněz se chce nyní stát také správcem vašich firemních dat,“ varuje Havlík.

Ztrácíme demokracii a Babišovi se Zemanem to vyhovuje, píší u Šafra
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík

Podle něho šéf hnutí ANO přitahuje šrouby. „Jeho nové zákonné předlohy útočí na těžce zkoušený střední stav bez špetky důvěry a respektu, o pokoře nemluvě,“ píše společenský komentátor a dodává, že ministr financí často argumentuje tím, že chce jen omezit daňové úniky. „Od oligarchy, který svůj byznys v podstatné míře opírá o nebývalou výši dotací, daňových výjimek a úlev, státních a veřejných zakázek šitých na míru a nadstandardní vstřícnost svých úvěrujících bank, je to pokrytecké a účelové tvrzení,“ nenechává Havlík na Babišovi nit suchou.

Ten připomíná, že populární politik navíc ovládá i řídí kontrolní a represivní složky správy státu. „Ba co víc, ovlivňuje celý proces administrace země, a to vždy tak, aby to vyhovovalo v první řadě jeho zájmům,“ zlobí se komentátor, podle něhož to Babiš dělá v součinnosti s dalšími oligarchy, přičemž prý využívají totální nadvládu nad našimi médii. „Koncentrace moci politické, ekonomické a mediální odpovídá modelům autoritativní oligarchistické polodemokracie východního typu. I proto našel společnou řeč s Milošem Zemanem,“ píše Havlík, který je přesvědčen, že se z tohoto důvodu Česká republika expresním tempem vzdaluje západnímu pojetí demokracie a míří k východním říším typu Ruska a k Číny.

„Pro naše partnery v EU a v NATO jsme zcela nedůvěryhodným a nevyzpytatelným členem, který ohrožuje společné zájmy,“ tuší komentátor a dodává, že situace je více než vážná a alarmující. „Nenechme se nechat odvést v naší pozornosti a ostražitosti pouze a jedině k jistě velmi závažnému tématu exodu migrantů,“ vyzývá a tvrdí, že dvojici Babiš – Zeman vyhovuje ostrá polarizace společnosti, ve které se nacházejí viditelný vnější nepřítel a mediálně výbušné téma.

Celý text si můžete přečíst ZDE.

Podle Havlíka ztrácíme kořeny vlastní identity a vracíme se do normalizačních vzorců chování společnosti. „Opět získávají navrch špehování, udávání a všudypřítomný strach z možných důsledků případného vzdoru. „Ti nahoře si dovolí jen to, co jim dovolí ti dole,“ poznamenává na závěr a říká, že zmanipulované davy jen opět spořádaně jásají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…